Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Turystyka rowerowa z roku na rok jest coraz popularniejsza, a to przekłada się na potrzebę budowy i rozwoju niezbędnej infrastruktury. W ostatnich miesiącach w gminach Ciężkowice i Zakliczyn zrealizowano szereg inwestycji, dzięki którym wyprawy rowerowe są bezpieczniejsze oraz bardziej komfortowe.

To dobre wiadomości dla tych, którzy lubią - nie tylko w sezonie letnim - pojeździć rowerem. Do końca przyszłego roku zrealizowany ma być odcinek, który połączy Czchów z Ostrowem. Trasa ma przebiegać przez Lusławice. To połączenie otwiera możliwość dotarcia ścieżkami VELO z Tarnowa do coraz bardziej odległych miejscowości.

Mowa o ścieżkach rowerowych w Tarnowie, na których utrzymanie miasto chce w tym roku wydać dwa miliony złotych. Wszystkie zaplanowane działania mają polepszyć komfort poruszania się rowerem po ulicach. Do tej pory użytkownicy mają powody do narzekania.

10 listopada 2010 r. o godz. 12:00 w siedzibie Tarnowskiego Centrum Informacji (ul. Rynek 7, II p) 5 Lokalnych Grup Działania (obejmujących swym działaniem łącznie obszar 25 gmin) z terenu wschodniej małopolski podpisze umowę o realizacji projektu współpracy ramach działania 4.21 Wdrażanie projektów współpracy.

Już niebawem miłośnicy rowerowych sportów ekstremalnych będą mieli powody do zadowolenia. Ogłoszono przetarg na wykonanie ziemnej konstrukcji do jazdy wyczynowej. Projekt hopków przygotowała poznańska firma specjalizująca się w tego rodzaju obiektach, w porozumieniu z grupą inicjatywną młodych tarnowian.

Muzeum Zagroda Felicji Curyłowej w Zalipiu znalazło się na liście "Bezpiecznych przystani dla rowerzystów w Małopolsce". Obiekt uzyskał certyfikat "Przyjazny Rowerom".

To standard i system certyfikacji obiektów uwzględniający specyficzne potrzeby rowerzystów i turystów rowerowych.

W tarnowskim magistracie zrealizowano akcję pod hasłem "Rowerowa linia otwarta".

W tym roku w pielgrzymce uczestniczy 75 pielgrzymów, najmłodszy z nich liczy 9, a najstarszy 65 lat.

We współpracy z Inżynierem Ruchu i TZDM na plan miasta naniesiono ścieżki rowerowe oraz ciągi rowerowo-piesze, jak również zaznaczone zostały "Zielone Perły Tarnowa" mogące być celem wycieczek rowerowych.

Archiwalne