Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Będą opóźnienia w remoncie kamienicy w której ma powstać Tarnowski Park Doświadczeń. Podczas prac remontowanych natknięto się bowiem na XVI-wieczne polichromie. Odkryte malowidła znajdują się praktycznie we wszystkich remontowanych pomieszczeniach kamienicy przy rynku. Pochodzą z różnych wieków i niektóre nakładają się na siebie. W ocenie konserwatorów są jednak bardzo cenne.

Wstrzymane zostały, dopiero co rozpoczęte, prace na ulicy Katedralnej w Tarnowie. Powodem są ludzkie szczątki, na które natrafili robotnicy pod ściągniętą kostką.

Ten remont da mieszkańcom Tarnowa pierwszą nowoczesną multimedialną wystawę o dziejach miasta. Wystawa powstanie w kamienicy przy tarnowskim Rynku, w której kiedyś znajdowała się główna siedziba tamtejszego muzeum. Dawne gabinety i sale wystawiennicze znikną, a pojawi się nowa przestrzeń ekspozycyjna. Remont jest już prawie na półmetku, przyznaje Andrzej Szpunar dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Rozpoczyna się remont placu Kazimierza i ulicy Katedralnej. To ważny element prac, które mają zmienić tarnowską starówkę w miejsce jeszcze bardziej atrakcyjne. By uniknąć konieczności zamknięcia ścisłego centrum miasta, przebudowa zostanie podzielona na dwa etapy.

Kilka zabytkowych budynków na starówce ma przejść remont. Renowacja dotyczyć będzie wielorodzinnych budynków przy ul. Żydowskiej, Wekslarskiej oraz bezpośrednio przy Rynku. W ramach dofinansowania zostaną odnowione także dwa budynki socjalne poza ścisłym centrum, przy ul. Spytki

Małe Schody przy murach miejskich zostały dziś zamknięte przez wykonawcę remontu murów miejskich. To początek pierwszego etapu prac, który ma się zakończyć pod koniec roku. Wykonane z piaskowca stopnie Małych Schodów przejdą renowację, wykonany zostanie również chodnik, prowadzący do Małych Schodów od ulicy Bernardyńskiej, wyłożony betonową kostką ze wzorem, nawiązującym do zabytkowych zdobień.

Już we wrześniu tego roku rozpoczną się pracę projektowe związane z naprawą drogi łączącej podtarnowską Lisią Górę z Nową Jastrząbką. Droga ma być całkowicie przebudowana i poszerzona. Na stan nawierzchni tej jezdni od lat skarżyli się kierowcy podróżujący z Małopolski na Podkarpacie i odwrotnie.

Już w przyszłym roku ruszy remont pierwszego odcinka drogi wojewódzkiej 973 z Tarnowa do Żabna. O tym, że zapewniono finansowanie dla tej ważnej  - zwłaszcza dla przedsiębiorców z gminy Żabno – inwestycji poinformował dziś marszałek Marek Sowa w towarzystwie Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Targowiska Miejskie finalistą konkursu Modernizacja Roku 2013 za gruntowny remont i przebudowę placu targowego „Burek”. – Przeprowadzona przez nas realizacja znalazła uznanie w ogólnopolskim konkursie. To duże wyróżnienie, konkurs jest bardzo prestiżowy, ma już 18-letnią historię – zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański.

Z powodu planowanych plac konserwacyjnych w dniach od 1 do 7 września 2014 Zamek w Dębnie będzie nieczynny.
Przepraszamy i zapraszamy w innym terminie.

Archiwalne