Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Spekulują w ten sposób górale z Zakopanego, mocno zadowoleni z dużego ruchu turystycznego.

„Spacer po Starym Mieście w Tarnowie wprowadził w nas w klimat jednego z najpiękniejszych miast Renesansu w Polsce. Ratusz stojący na środku lekko pochyłej płyty Rynku błyszczał w promieniach zachodzącego Słońca, które oświetlało wieżę z najstarszym z pracujących zegarów wieżowych w Małopolsce. Wzorowana na krakowskich Sukiennicach attyka dopiero ciekawemu spojrzeniu z drona zdradziła ukryty za nią, nieregularny kształt ratuszowego dachu…”

Na Jurasówce już szusują! Miłośnicy białego szaleństwa z Tarnowa i okolic nie muszą już tracić czasu w samochodzie, by wybrać się na naśnieżony stok. Od soboty działa wyciąg narciarski na Jurasówce w Siemiechowie. W dwóch kolejnych stacjach trwają przygotowania do sezonu. Gospodarze stacji na Jurasówce naśnieżanie rozpoczęli jeszcze w listopadzie.

W wigilię i pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia nieczynna będzie większość obiektów sportowych Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wyjątkiem są lodowiska przy ul. Traugutta i ul. Wojska Polskiego, z których będzie można skorzystać 24 grudnia oraz otwarty w wigilię stadion przy ul. Piłsudskiego.

Miłośnicy ślizgania się na łyżwach z Tarnowa mogą już korzystać z lodowiska sezonowego przy ulicy Wojska Polskiego. W sobotę, po raz pierwszy w sezonie zimowym, otwarto obiekt, który latem służy m.in. jako boisko piłkarskie.

Dobre wiadomości dla tych, którzy lubią ślizgać się na łyżwach. Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji planuje już od najbliższego weekendu uruchomić lodowisko przy ulicy Wojska Polskiego. Już teraz mrożona jest pierwsza warstwa lodu, tak by do soboty tafla miała odpowiednią grubość.

Najpierw wykopał piasek, woda w wyrobisku pojawiła się sama. Podobnie jak turyści. Tak właściciel koparek i spychaczy wszedł w biznes turystyczny.

Wystarczy kilkadziesiąt, a czasem nawet zaledwie kilka złotych, dostęp do internetu i już możemy planować wymarzone podróże w wiele atrakcyjnych miejsc Europy czy świata. Wygląda jednak na to, że w przyszłości może być… jeszcze łatwiej.

Bez przedwczesnych fanfar i szumnych zapowiedzi nad Wisłą w Małopolsce powstaje szlak rowerowy, jakiego w Polsce jeszcze nie znamy.

 

Dużą popularnością wśród amatorów dwóch kółek cieszy się trasa rowerowa w Ostrowie pod taką nazwą.

Archiwalne