Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Na polski rynek wchodzi tania linia lotnicza ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich – flydubai. Wiadomo już, że pierwszą trasą z naszego kraju będzie połączenie z Krakowa do Dubaju.

Ukraine International Airlines uruchomi bezpośrednie połączenie pomiędzy Krakowem a Kijowem.

Powiedzmy sobie szczerze- Tarnów nie ma łatwego, turystycznego życia. Kiedy powiedziałam moim znajomym, że jadę tam na weekend popatrzyli na mnie, z niemym pytaniem na ustach -Tarnów??? Serio? A co tam można robić? Niestety, miasto często omija się w drodze do Krakowa albo  traktuje zupełnie przejazdowo, zmierzając w stronę ukraińskiego Lwowa. I to jest błąd niewybaczalny! Przez dwa dni szwendania się po jego zakamarkach, włażenia w każdą możliwą dziurę i eksplorowania okolic, śmiało mogę powiedzieć- Tarnów wart jest odwiedzenia! Znalazłam tu wszystko, co najbardziej lubię w podróżach- nieoczywiste miejskie historie, dobre jedzenie, pachnącą kawę, mocne wino, fajnych ludzi, kolorowe posadzki, wąskie uliczki, obdrapane kamienice i streetartowe ściany. Tarnów reklamuje się jako miasto, które można poznać w 330 minut. Nie wierzcie w to- do odkrycia uroków tego miejsca potrzeba znacznie więcej czasu. 

Blogerzy, youtuberzy ostatnio często wypadają do Tarnowa.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice odprawił w czwartek 5-milionowego pasażera w tym roku. Tym samym krakowskie lotnisko, jako pierwszy polski port regionalny dołączyło do grona średniej wielkości lotnisk europejskich.

Zdaniem redaktorów prestiżowego przewodnika Lonely Planet, Tarnów jest jednym z tych miejsc na świecie, które w przyszłym roku warto odwiedzić.

Mieszkańcy południowej Polski mają łatwiejsze połączenie ze Stanami Zjednoczonymi. Po siedmiu latach wróciły bezpośrednie loty z Krakowa do Chicago. W niecałe 9 godzin można pokonać ponad 8 tysięcy kilometrów, aby odwiedzić rodzinę czy po prostu zwiedzić trzecie pod względem ludności miasto w Ameryce.

Coraz więcej płatnych usług czy może większa wygoda i przepych? Jeszcze większe samoloty czy wręcz odwrotnie? Opowiadamy w jakim kierunku będzie zmierzać rynek podróży lotniczych.

W przyszłym roku LOT planuje zwiększenie częstotliwości na swoich najpopularniejszych trasach do USA. Możliwe są też dodatkowe loty z Krakowa do Chicago.

W poniedziałek ruszyła sprzedaż biletów na loty linii Joon – taniego przewoźnika Air France, którego adresatem mają być tzw. millenialsi. Pierwsze loty planowane są na 1 grudnia.