Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Muzeum okręgowe w Tarnowie zaprasza na otwarcie wystawy plenerowej „Polski Gen Wolności. 150 lat walk o Niepodległość (1768-1918)”, które odbędzie się w najbliższy piątek (15 lutego) o godzinie 12.00 na tarnowskim Rynku. Na wydarzenie zapraszają: prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek oraz dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie Andrzej Szpunar.

Tylko do końca listopada w tarnowskim muzeum okręgowy można zobaczyć dokument, który potwierdza pierwszeństwo Tarnowa w odzyskaniu niepodległości.

Miasto Tarnów oraz organizacje pozarządowe od kilku lat próbują się przebić z informacją o tym, że Tarnów jako pierwsze miasto w Polsce odzyskało niepodległość. Z inicjatywy organizatorów Festiwalu Niepodległości, Rada Miasta przyjęła uchwałę ustanawiającą 30 października "Świętem Miasta Tarnowa" - Pierwsze Niepodległe - dzień pamięci o zwycięskim zrywie niepodległościowym". Nie oznacza to dnia wolnego od pracy, ale od tego roku, 30 października ma być w Tarnowie obchodzony bardziej uroczyście.

Archiwalne