Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Tarnowski oddział PTTK zajął drugie miejsce w II Ogólnopolskim konkursie dla Oddziałów PTTK na najlepszą programową ofertę turystyczną dla osób niepełnosprawnych. To w głównej mierze zasługa koła Włóczykije, działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Eugenii Gierat w Tarnowie. Tylko w zeszłym roku w różnego rodzaju imprezach „Włóczykijów” uczestniczyło 760 osób. 

Tarnowianin najlepszym pracownikiem socjalnym roku. Jakub Słowik zdobył tytuł - Małopolski Pracownik Socjalny Roku 2016 w kategorii Animacja. Laureat na co dzień pomaga osobom bezdomnym i choć pełni funkcję koordynatora, nadal pracuje w terenie.

Tarnowski  Camping 202 „Pod Jabłoniami” zdobył  po raz kolejny I miejsce  w ogólnopolskim konkursie "Mister Camping" organizowanym przez Polską Federację Campingu i Caravaningu.

I Nagroda w kategorii „Album” przypadła albumowi „Józef Wilkoń. Szum drzew”, który towarzyszył monograficznej wystawie artysty prezentowanej w BWA w wakacje 2013 roku. Książka została wydana przez BWA w Tarnowie oraz wydawnictwo Czysty Warsztat. Autorem koncepcji książki i projektu graficznego jest prof. Janusz Górski.

...Jak zawsze pełna inwencji, rzutka i przyciągająca publiczność była prezentacja Tarnowa i Ziemi Tarnowskiej. Marcin Pałach, dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji, które w ubiegłym roku zwyciężyło w kategorii „Najlepszy z Najlepszych" konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej i Forum Informacji Turystycznej, przygotował konkursy wiedzy o regionie dla odwiedzających stoisko. W puli wygranych były zaproszenia do pobytów w regionie ufundowane przez hotele tarnowskie, kaski i odblaskowe koszulki rowerowe z logotypami Tarnowa oraz mnóstwo gadżetów, koszulek..

Ogłoszono wyniki konkursu na pamiątkę wielkanocną pt. „Wielkanoc jest w Małopolsce” zorganizowanego po raz pierwszy przez samorząd województwa. Nagrody laureatom wręczył członek zarządu Jacek Krupa. Nieprzypadkowo uroczystość miała miejsce w Wielkanocy - to jedyna w Polsce miejscowość o takiej nazwie.

Jak co roku w listopadzie odbywa się podsumowanie minionego sezonu campingowego i rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu "Mister Camping".
Dzięki nowym inwestycjom i podnoszeniu standardu, niezmiennie począwszy od 1997 roku tarnowski camping zostaje regularnie nagradzany, w tym roku "Pod Jabłoniami" zdobył kolejny raz II miejsce w prestiżowym, ogólnopolskim konkursie!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

W Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów „Miejsce przyjazne maluchom 2013”. Wśród 60 laureatów spoza samego Krakowa znalazło się również Tarnowskie Centrum Informacji, które w zeszłym roku po raz pierwszy otrzymało taki certyfikat. Akcja „Miejsce przyjazne maluchom” po raz pierwszy zorganizowana została w 2006 roku i obejmowała tylko Kraków, natomiast w 2012 r. została rozszerzona o całą Małopolskę.

W ogólnopolskim konkursie „Gmina Przyjazna Rowerom” organizowanym przez PTTK w ramach Roku Turystyki Rowerowej, Tarnów został wyróżniony w kategorii gmin powyżej 100 tys. mieszkańców.

Wczoraj w Krakowie w Muzeum Inżynierii Miejskiej odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów „Miejsce przyjazne maluchom”. Wśród 27 laureatów spoza Krakowa znalazło się Tarnowskie Centrum Informacji.

Archiwalne