Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

To już oficjalne – tarnowski chór dziewczęcy Puellae Orantes otrzymał platynową płytę! Świąteczny krążek „Christmas Time”, który wyszedł w ubiegłym roku, został doceniony przez publikę.

55-lecie działalności świętuje w tym roku Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”. Z okazji jubileuszu grupy oraz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w sali widowiskowej Centrum Sztuki Mościce zaplanowano koncert. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 18 listopada. Początek o godz. 16.00.

Tym razem grupa na warsztat wzięła przebój Erica Claptona "Tears in haven" . Za muzyczną stronę klipu odpowiada sławny amerykański producent Bill Hare.

Wielkimi krokami zbliża się jedno z największych muzycznych wydarzeń Tarnowa. Mowa o tygodniowym festiwalu Tarnów Polskiej Piosenki, organizowanym przez Radio RDN i Urząd Miasta Tarnowa.

Tarnów może pochwalić się nowym, wyjątkowym instrumentem. W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie powstały nowe organy piszczałkowe, które są kopią instrumentów neoromantycznych z katedr francuskich II połowy XIX w. Uroczyste poświęcenie instrumentu odbędzie się w ramach VI Tarnowskich Dni Cecyliańskich.

Tarnowianin długo kazał czekać na swoją drugą płytę. #RAPUNK właśnie się ukazał i - najkrócej mówiąc - warto było czekać. Płyta MC Silka jest nie tylko ciekawa, dopracowana w najmniejszych szczegółach, zróżnicowana, czy pełna dobrych, przemyślanych tekstów. Jest w niej dużo więcej. Trzeba koniecznie sprawdzić! Trzeba koniecznie posłuchać.

Kolejna Złota Płyta dla Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes. Wręczenie nagrody odbędzie się podczas koncertu w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Chłopięcy Chór Katedralny Pueri Cantores Tarnovienses wyśpiewał pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej w Macedonii. Grupa prowadzona przez ks. Grzegorza Piekarza pokonała chórzystów m.in. z Rosji, Turcji, Słowenii, Serbii i Holandii.

„Friday night in Lusławice” - niezwykły koncert pod takim właśnie hasłem już w piątek odbędzie się w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Na lusławickiej scenie zagrają wirtuozi gitary: Marek Napiórkowski, Jacek Królik i Jarosław Dzień.

Małopolska Organizacja Turystyczna ma zaszczyt zaprosić na koncert plenerowy w ramach Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”, który odbędzie się 15 czerwca 2014 r. o godz. 17:00 przy Zagrodzie Felicji Curyłowej w Zalipiu


Archiwalne