Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Najwięcej zwiedzających zanotował Oddział Muzeum Zamek w Dębnie (9 959) na wystawie stałej. Największą imprezą plenerową był Tarnów Polskiej Piosenki Festival (18 000 widzów). Przysłowiowym strzałem w dziesiątkę okazała się zmiana terminu Turnieju Rycerskiego w Dębnie. Na początku lata frekwencja wyniosła 6 415 uczestników. Natomiast najwięcej osób, które skorzystały z oferty edukacyjnej muzeum gościła filia Ratusz – Galeria Sztuki Dawnej, było to aż 3 904 chętnych.

Zagroda Felicji Curyłowej w Zalipiu wraca na turystyczną mapę Województwa Małopolskiego! W najbliższy piątek (1 lutego), po ponad rocznej przerwie związanej z modernizacją, ponownie udostępnimy to miejsce zwiedzającym.

Ten remont da mieszkańcom Tarnowa pierwszą nowoczesną multimedialną wystawę o dziejach miasta. Wystawa powstanie w kamienicy przy tarnowskim Rynku, w której kiedyś znajdowała się główna siedziba tamtejszego muzeum. Dawne gabinety i sale wystawiennicze znikną, a pojawi się nowa przestrzeń ekspozycyjna. Remont jest już prawie na półmetku, przyznaje Andrzej Szpunar dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Znów można wejść szklanymi schodami na wieżę ratusza w Tarnowie, uznawanego za najcenniejszy zabytek i symbol tego miasta. Wieża była nieczynna od ponad roku z powodu awarii prowadzących do niej schodów.

W Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach zaprezentowany zostanie 3 listopada o godzinie 17.00 pług, będący kiedyś własnością trzykrotnego premiera polskiego rządu. To kolejna propozycja muzeum w ramach cyklu „Galeria jednego obiektu”.

Czy maszkarony wystawiają język? Dlaczego archeolodzy układają puzzle? Kto na zamku w Dębnie siedział na szarym końcu?

17 września 2017 r. (w niedzielę) z powodu Turnieju Rycerskiego nieczynne będą oddziały Muzeum Okręgowego: Siedziba, Ratusz, Muzeum Etnograficzne i Galeria Panorama.
23 września 2017 r. (w sobotę) muzeum w Ratuszu będzie nieczynne.

W przyszłym roku zostanie otwarte Muzeum Armii Krajowej w Tarnowie, które powstanie na bazie istniejącej tam Izby Pamięci AK. Pierwsze w Polsce muzeum poświęcone Armii Krajowej funkcjonuje w Krakowie od 2000 r.

Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie – Ołeg Mandiuk oraz dyrektor Lwowskiego Muzeum Historycznego – Roman Chmelyk gościli w tarnowskim ratuszu. Dyrektorzy placówek podpisali porozumienie o współpracy, które zakłada wspólne projekty badawcze, wystawy i wydarzenia kulturalne.

Dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie ogłasza Otwarty konkurs na projekt graficzny logotypu z okazji 90-lecia Muzeum w Tarnowie.

 

Archiwalne