Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Dzięki środkom otrzymanym w związku z 90-leciem, prace modernizacyjne prowadzone są między innymi w Dołędze. Tamtejszy dworek przechodzi gruntowny remont.

Fundacja „Trasa dla Bobasa” zaprasza do rozwiązania tych i wielu innych zagadek w czasie rodzinnej wycieczki do muzeum!

Brzesko będzie mieć w końcu miejsce na gromadzenie pamiątek przeszłości. Uroczyste otwarcie Muzeum Regionalnego nastąpi 20 czerwca o godz. 17.

- Z powodu remontu Muzeum Dwór w Dołędze będzie nieczynne dla zwiedzających od 2.06.2017 do odwołania.
- Zajęcia z bonu kultury oraz lekcje muzealne odbywają się w Dworze w Dołędze w trybie normalnym do 15.06.2017.

W związku z organizacją Międzynarodowej Nocy Muzeów 2017 oddziały, w których impreza się odbywa, będą w najbliższych dniach czynne w następujących godzinach (nie będą czynne w sobotę rano):

Muzeum Okręgowe w Tarnowie zamierza kupić kolejny fragment "Panoramy Siedmiogrodzkiej", namalowanej pod kierownictwem Jana Styki w 1897 r. Placówka otrzymała na ten cel 63,7 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W Brzesku powstaje Muzeum Regionalne. Placówka znajdzie siedzibę w kamienicy przy ulicy Kościuszki 2. Nowo powstające muzeum pozyskuje kolekcje i eksponaty do przyszłej ekspozycji, niedawno przekazano bogatą kolekcję  prac plastycznych Zbigniewa „Bruno” Szulca, związanego z Brzeskiem artysty grafika i rysownika.

Kosztem 100 tysięcy złotych konserwacji poddane zostaną cztery fragmenty „Panoramy Siedmiogrodzkiej” ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Pieniądze pochodzą z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Biesiada ludowa i noc łasuchów to tylko niektóre z atrakcji, które znalazły się w programie tegorocznej edycji Nocy Muzeów.

Projekt digitalizacji zbiorów małopolskich muzeów otrzymał nagrodę Skrzydła IT w Administracji. Wyróżnienie z rąk wiceministra administracji i cyfryzacji odebrał podczas uroczystej gali w Zakopanem Jacek Krupa z Zarządu Województwa. Nagroda jest potwierdzeniem, że nasz region jest aktualnie liderem w dziedzinie upowszechniania za darmo zbiorów muzealnych w Internecie.