Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Tarnowianin najlepszym pracownikiem socjalnym roku. Jakub Słowik zdobył tytuł - Małopolski Pracownik Socjalny Roku 2016 w kategorii Animacja. Laureat na co dzień pomaga osobom bezdomnym i choć pełni funkcję koordynatora, nadal pracuje w terenie.

Dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie ogłasza Otwarty konkurs na projekt graficzny logotypu z okazji 90-lecia Muzeum w Tarnowie.

 

Województwo Małopolskie ogłasza konkurs na pamiątkę z Małopolski, inspirowaną kulturą ludową, służącą promocji regionu w okresie Bożego Narodzenia. Celem konkursu jest promocja bogactwa i zasobów kultury ludowej, jako źródła inspiracji oraz pozyskanie nowych i oryginalnych pomysłów na pamiątkę promującą region.

Jeden z nowoczesnych i komfortowych pociągów, które niebawem będą wozić pasażerów po Małopolsce i sąsiednich województwach może mieć nazwę, którą sam wymyślisz. Województwo wspólnie z Gazetą Krakowską ogłosiło konkurs na nazwy dla 16 nowych pociągów. Zgłoszenia można wysyłać do piątku 19 września. Do wygrania nagrody!

W szczególny sposób uwzględniają potrzeby najmłodszych, starają się, żeby w otoczeniu dedykowanym dorosłym i one poczuły się dobrze – już po raz dziewiąty szukamy takich miejsc w Małopolsce. Dziś (poniedziałek, 1 września) startuje akcja „Miejsce przyjazne maluchom”, w której nagradzamy specjalnym certyfikatem instytucje, firmy, placówki publiczne czy klubokawiarnie z naszego regionu gdzie rodzice z dziećmi nie poczują się intruzami.

Trwa II edycja konkursu dla tarnowian z urodzenia, zamieszkania lub zamiłowania na promocyjne udokumentowanie wakacyjnego pobytu w ciekawych, dziwnych i niezwykłych miejscach – od podtarnowskich urokliwych zakątków do odległych krańców świata. Jedynym warunkiem uczestnictwa w konkursie jest ujęcie w nadsyłanych pracach (zdjęciach lub filmikach) akcentu związanego z Tarnowem. Własnoręcznie wykonany herb miasta, koszulka z tarnowskim akcentem, napis TARNÓW w dowolnej technice oraz każda inna „tarnowska” marka”, jaką podpowie wyobraźnia mile widziana.

Dziś na krakowskim rynku pojawiły się postacie z bajek, a mieszkańcy Małopolski otrzymali szansę, by stać się twarzą swojego regionu – oto atrakcje związane z małopolską odsłoną kampanii „Bajkowy urlop w Polsce”. O tym, że wypoczynek w Małopolsce to niepowtarzalna przygoda przekonywał dziś również marszałek Marek Sowa.

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego otrzymało nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich. Inwestycja powstała m.in. dzięki środkom z Unii Europejskiej oraz wsparciu z budżetu Województwa Małopolskiego.

Już po raz ósmy wystartował Konkurs „Teraz Polska Promocja". Na laureatów najlepszych prac magisterskich dotyczących promocji Polski czekają nagrody pieniężne - o łącznej wartości ok. 50.000 zł., publikacje, a także praktyki i staże. Prace można zgłaszać do 17.10.2014.

Archiwalne