Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W najbliższą niedzielę, 5 listopada, głównymi ulicami Tarnowa pobiegną uczestnicy dorocznej „Tarnowskiej Dyszki”. Bieg uliczny, którego dystans liczy 10 kilometrów, jest organizowany przez Fundację „Kocham Góry”. Z uwagi na bezpieczeństwo biegaczy w godzinach 9.30 – 10.50 część ulic zostanie zamknięta dla ruchu, a autobusy miejskie pojadą objazdami.

Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair uruchomiły od piątku 15 nowych połączeń z Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice. Przewoźnik ten wprowadził najwięcej nowości w zimowym rozkładzie lotów Kraków Airport, który obowiązuje od 30 października.

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie informuje, że w dniu 20 września 2017 r. został przekazany plac budowy dla wykonania zadania pn. ”Remont ul. Kapitulnej.” Termin realizacji zadania to 4 miesiące od daty przekazania placu budowy. W związku z powyższym w dniu 2 października 2017 r. planowane jest zamknięcie ulicy oraz rozpoczęcie robót.

Początkowo zmiany nazw miały dotyczy jedynie ulic Stanisława Anioła oraz Stanisława Fąfary. Jednak Instytut Pamięci Narodowej zwrócił uwagę także na potrzebę zmiany nazwy ulic: Tomasza Dąbala, Antoniego Gostyńskiego oraz Leona Kruczkowskiego.

Od wtorku ( 5.09.2017) w systemie MKA dostępne będą jednorazowe bilety komunikacji miejskiej w Tarnowie.

W najbliższą niedzielę, 3 września, zmieni się rozkład jazdy pociągów z Tarnowa do Krakowa. Podróżni muszą się też przygotować na utrudnienia, związane z pracami modernizacyjnymi, prowadzonymi na terenie krakowskiego węzła kolejowego. To jedna z największych inwestycji w historii kolei.

Zmiany dotyczyć będą linii numer 208, 14, 12, i 3.

Są pierwsze wymierne skutki prac nad „Wspólnym Biletem”. PolRegio i PKP Intercity przygotowały wspólną weekendową ofertę. Nowy bilet Razem w Polskę umożliwia odbycie nieograniczonej liczby weekendowych podróży pociągami obu przewoźników.

W najbliższy wtorek, 18 lipca, rozpocznie się remont ulicy Krakowskiej. Część Krakowskiej od ulicy Wałowej do  Batorego zostanie  zamknięta dla samochodów. Do sklepów i punktów usługowych będzie się można dostać bez przeszkód, bo chodniki nie będą remontowane.

Z powodu realizowanej przez PKP PLK przebudowy wiaduktu 26 czerwca ulica Gumniska zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego pod wiaduktem kolejowym. Kolejarze obiecują zakończyć prace do końca 2017 roku. 

Archiwalne