Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Początkowo zmiany nazw miały dotyczy jedynie ulic Stanisława Anioła oraz Stanisława Fąfary. Jednak Instytut Pamięci Narodowej zwrócił uwagę także na potrzebę zmiany nazwy ulic: Tomasza Dąbala, Antoniego Gostyńskiego oraz Leona Kruczkowskiego.

Od wtorku ( 5.09.2017) w systemie MKA dostępne będą jednorazowe bilety komunikacji miejskiej w Tarnowie.

W najbliższą niedzielę, 3 września, zmieni się rozkład jazdy pociągów z Tarnowa do Krakowa. Podróżni muszą się też przygotować na utrudnienia, związane z pracami modernizacyjnymi, prowadzonymi na terenie krakowskiego węzła kolejowego. To jedna z największych inwestycji w historii kolei.

Zmiany dotyczyć będą linii numer 208, 14, 12, i 3.

Są pierwsze wymierne skutki prac nad „Wspólnym Biletem”. PolRegio i PKP Intercity przygotowały wspólną weekendową ofertę. Nowy bilet Razem w Polskę umożliwia odbycie nieograniczonej liczby weekendowych podróży pociągami obu przewoźników.

W najbliższy wtorek, 18 lipca, rozpocznie się remont ulicy Krakowskiej. Część Krakowskiej od ulicy Wałowej do  Batorego zostanie  zamknięta dla samochodów. Do sklepów i punktów usługowych będzie się można dostać bez przeszkód, bo chodniki nie będą remontowane.

Z powodu realizowanej przez PKP PLK przebudowy wiaduktu 26 czerwca ulica Gumniska zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego pod wiaduktem kolejowym. Kolejarze obiecują zakończyć prace do końca 2017 roku. 

Pociągi wypełnione po brzegi, ponad 930 tys. pasażerów przewiezionych w ciągu 6 miesięcy z czego 5300 osób każdego dnia, zwiększenie o 40% liczby składów i znaczne skrócenie czasu dojazdu z Krakowa do Tarnowa – tak w kilku słowach podsumować można pierwsze półrocze uruchomionej w grudniu 2016 roku 3 linii Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej.

PolskiBus.com, najwyższej jakości polski przewoźnik autokarowy ogłasza fantastyczną informację! Już 22 czerwca zostanie uruchomiona zupełnie nowa linia międzynarodowa, która połączy Rzeszów i Wiedeń, przejeżdżając przez zupełnie nowy przystanek w Tarnowie oraz Kraków, Katowice i Brno. To nie koniec elektryzujących wiadomości! Pasażerowie PolskiBus.com z Krakowa będą mieli do dyspozycji dodatkowe, już czwarte połączenia do Budapesztu i Pragi. Mieszkańcy Wrocławia zyskują natomiast drugi kurs do Budapesztu. Bilety od 1 zł dostępne są już na www.PolskiBus.com.

W Zarządzie Dróg i Komunikacji podpisano w czwartek umowę na remont górnego odcinka ulicy, opiewającą na ponad 4,8 miliona złotych. Remont wykona wybrana w przetargu tarnowska firma ANKO. Umowa wyraźnie zastrzega, że nie dopuszcza się całkowitego zamknięcia ulicy dla ruchu pojazdów i pieszych w czasie prac.