Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Od dziś można jeździć na jednym bilecie korzystając z taboru trzech przewoźników. Chodzi o tzw. wspólny bilet na kolei. Póki co jest to tylko program pilotażowy. Bierze w nim udział - PKP Intercity, Przewozy Regionalne i Trójmiejska SKM.

Tuż po wakacjach turyści i Małopolanie, którzy na co dzień i od święta jeżdżą po regionie pociągami powinni się przygotować na znaczne zmiany w ich kursowaniu. Od 3 września ze względu na liczne prace modernizacyjne torów znacznie mniej pociągów pojedzie po trasie SKA1 Kraków Lotnisko – Kraków Główny – Wieliczka. Od października natomiast w rozkładzie jazdy pojawią się oczekiwane przez mieszkańców południowo-wschodniej Małopolski i Podkarpacia połączenia z Krakowa do Jasła.

Podróżni odetchnęli z ulgą. Na dworcu PKP w Tarnowie można już korzystać z wyremontowanego podziemnego przejścia na perony. Korzystający z kolei nie ukrywają zadowolenia, bo remont trwał ponad pół roku.

Do małopolskiego urzędu marszałkowskiego trafiła właśnie oferta obsługi połączeń na dwóch zamkniętych od kilkunastu lat liniach. Prywatny przewoźnik, firma SKPL z Wielkopolski chce ponownie uruchomić połączenia między Spytkowicami a Wadowicami, oraz na tak zwanej Szczucince pomiędzy Tarnowem a Dąbrową Tarnowską

Archiwalne