Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Po sześciu latach przygotowań - zostali dziś wyświęceni na księży diecezji tarnowskiej. Podczas uroczystości w tarnowskiej katedrze w obecności rodziny i przyjaciół święcenia z rąk biskupa Andrzeja Jeża przyjęło 25 młodych mężczyzn.

W Niedzielę Palmową, młodzież z całej diecezji przyjedzie do Tarnowa. Będzie Msza św., koncert ewangelizacyjny i Droga Krzyżowa ulicami miasta. Podczas uroczystości zostanie przekazana 'Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia". W ten sposób Tarnów uczci światowy dzień młodzieży, który w tym dniu obchodzony jest w diecezjach na całym świecie.

Po raz kolejny ruszył projekt „Otwarty Szlak Architektury Drewnianej”, w ramach którego udostępniono do zwiedzania zabytkowe obiekty znajdujące się na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. W Tarnowie w ramach projektu można zwiedzać kościół Trójcy Świętej „Na Terlikówce”, natomiast w okolicy otwarto dla turystów między innymi: kościół św. Leonarda w Lipnicy Murowanej (na liście UNESCO), kościół św. Marcina w Zawadzie oraz kościół Wszystkich Świętych w Dąbrowie Tarnowskiej.

Od 16 grudnia w Tarnowie można oglądać Bożonarodzeniową szopkę u strażaków przed komendą na ul. Klikowskiej.

Już po raz ósmy, szopka tradycyjnie stanęła przy klasztorze ojców bernardynów. Żywa szopka zostanie otwarta w wigilijną noc.

Przez wiele lat jego piękny sarkofag był przechowywany w dawnych pomieszczeniach dla służby wiśnickiego zamku. Kilka tygodni temu nowi administratorzy obiektu zdecydowali o przeniesieniu go do krypty pod kaplicą.

Przez cały listopad będzie można odwiedzać kryptę biskupów tarnowskich w Bazylice Katedralnej. Otwierana jest każdego roku z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.

Na nowej stronie internetowej muzeum, przy muzyce gregoriańskiej można odbyć wirtualną wycieczkę, oglądając z bliska wybrane eksponaty.

W tym roku w pielgrzymce uczestniczy 75 pielgrzymów, najmłodszy z nich liczy 9, a najstarszy 65 lat.

Podczas dziewięciu dni, pątnicy przejdą ok. 230 km. Towarzyszy im hasło "Otoczmy troską życie".

Archiwalne