Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Łukasz Maciejewski, związany z Tarnowem krytyk filmowy i teatralny, od 2013 roku pracujący na stanowisku samodzielnego asystenta w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi: uczelni uznanej w tym roku przez słynny magazyn „Hollywood Reporter” za jedną z piętnastu najlepszych uczelni filmowych na świecie, otrzymał od władz uczelni kolejne wyjątkowe wyróżnienie. 

Obraz TodMachine młodego, tarnowskiego reżysera Bogusława Kornasia zostanie zaprezentowany na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Tarnowska realizacja weźmie udział w konkursie „Inne Spojrzenie”-  drugiej obok konkursu głównego kategorii sekcji pełnometrażowych fabuł, w której zobaczymy w sumie siedem filmów.

Tarnowianie od dawna zazdroszczą multipleksów Krakowowi i Rzeszowowi, a od niedawna również Nowemu Sączowi. Wszystko wskazuje na to, że kino z wieloma salami zainstaluje się w Galerii Tarnovia. Właściciel centrum handlowego przy ul. Krakowskiej potwierdza, że zawarł porozumienie w tej sprawie z operatorem sieci kin Cinema 3D. 

W tarnowskim kinie „Marzenie” rozpoczęły się prace modernizacyjne sali kinowo - widowiskowej. Zaplanowano malowanie sufitu oraz wymianę wykładziny podłogowej i foteli na parterze sali. - Niestety prace te wymuszają na nas zamknięcie kina na okres dwóch tygodni.

"Weekend z Vitae Valor" to świetna okazja, aby z codziennego zabiegania przenieść się w magiczny świat kina i może spojrzeć na swoją rzeczywistość z nieco innej perspektywy.

Podczas Gali Wręczenia Nagród, która odbyła się na tarnowskim Rynku poznaliśmy Laureatów 23. Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza w dniach 10 - 16 maja do Tarnowa na jeden z najważniejszych festiwali filmowych w Polsce - Tarnowską Nagrodę Filmową.

Od niedzieli przez kolejne 7 dni Tarnów stanie się stolicą polskiego kina.

Archiwalne