Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Podobnie jak w latach poprzednich, Stowarzyszenie Zamek Tarnowski wspólnie z XVI Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej, rozpoczyna w marcu akcję edukacyjną Zamkomania, która w tym roku będzie przebiegała pod hasłem "680 lat miasta Tarnowa".

Już 8 marca, w związku z 680. rocznicą nadania praw miejskich Tarnowowi, która przypada na niedzielę 7 marca, na mieszkańców i gości odwiedzających Tarnów czeka wiele atrakcji.

Grupa zapaleńców kierowana przez Marka Roleskiego, znanego producenta musztardy i keczupu, zrekonstruowała balon na ogrzane powietrze braci Montgolfier. Pierwszy lot zorganizowano w 1783 r. w Paryżu, Po 227 latach kopia balonu poleci po raz pierwszy w Tarnowie.

"Nie spać - zwiedzać!" to pierwsza w okresie zimowym i nie mająca sobie podobnych akcja prowadzona przez młodych przewodników regionu tarnowskiego.

Już w najbliższą sobotę, 5 grudnia 2009 roku na Tarnowskim Rynku będziemy mieli zaszczyt gościć niecodziennego przybysza - wraz ze swymi wiernymi pomocnikami i oddanym reniferem Rudolfem przybędzie do nas prosto z koła podbiegunowego jedyny prawdziwy Mikołaj!

W tym roku, prócz wszystkich oficjalnych uroczystości niepodległość świętować będziemy "dosłownie" na tarnowskich ulicach.

Walki rycerskie, po raz pierwszy pojedynki Wikingów i Słowian, pokazy konne, kaskaderskie - to tylko niekore z atrakcji Turniej Rycerskiego w Dębnie o Złoty Warkocz Tarłówny.

W Tarnowie rozpoczęto przygotowania do obchodów przypadającej w roku przyszłym 680 rocznicy uzyskania praw miejskich.

Do Tarnowa zjechali we wtorek szefowie największych polskich przedsiębiorstw, przedstawiciele najważniejszych instytucji gospodarczych, w tym rządowych, z Polski i innych krajów, obecni są też samorządowcy i dziennikarze najważniejszych mediów.

XXII Tarnowska Parada Konna odbędzie się na terenie Stada Ogierów Klikowa w Tarnowie. To jedna z największych w regionie imprez kulturalno - rozrywkowych.

Archiwalne