Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Z powodu realizowanej przez PKP PLK przebudowy wiaduktu 26 czerwca ulica Gumniska zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego pod wiaduktem kolejowym. Kolejarze obiecują zakończyć prace do końca 2017 roku. 

Rejon Żabna i tak zwana Niedomicka Strefa Ekonomiczna zasługuje na bliższy zjazd z autostrady A4 - przekonuje Roman Łucarz, starosta tarnowski. Starostwo Powiatowe, Miasto Tarnów i Gmina Żabno działając w porozumieniu zbierają dane dotyczące ilości przedsiębiorców i samochodów dojeżdżających obecnie do węzła autostradowego w Wierzchosławicach lub w Krzyżu, które mogłyby ewentualnie dojeżdżać do nowego zjazdu na polach klikowskich w Tarnowie.

Prędkość będzie sprawdzana na trasie o długości 4 kilometrów 400 metrów, między wjazdem na obwodnicę od strony Ładnej/Rzeszowa, a zjazdem na ulice Tuchowską w stronę Tuchowa czy też centrum miasta. Pomiar ma w pełni ruszyć na początku roku. Tymczasem pojawia się pytanie o sens odcinkowego pomiaru w tym miejscu.

Wracają prace na wiadukcie kolejowym przy ulicy Krakowskiej w Tarnowie. W najbliższych dniach będzie tam prowadzona rozbiórka, przy starej części przeprawy. Za to za kilka dni kierowcy przejadą bez przeszkód pod wiaduktem na ulicy Czerwonych Klonów.

Przed kierowcami samochodów osobowych jeszcze co najmniej dwa i pół roku darmowego jeżdżenia po autostradzie z Krakowa do Tarnowa. Jak dowiedziało się Radio Kraków, ministerstwo infrastruktury planuje wprowadzić opłaty za przejazd autostradą A4 dopiero w 2017 roku.

Kierowcy busów, autobusów i ciężarówek od dziś płacą za przejazd autostradą z Krakowa do Tarnowa. System elektronicznego poboru opłat viaTOLL objął właśnie otwarty przed rokiem odcinek z Targowiska do Tarnowa.

To dobra informacja dla kierowców jadących z Nowego Sącza w kierunku Dąbrowy Tarnowskiej, Kielc i dalej na Warszawę. Przed południem została otwarta północna część nowej obwodnicy Wojnicza.

Zamiast obecnego skrzyżowania w Biskupicach powstanie rondo, a przy nim dodatkowo stanie specjalna waga, która ma wyłapywać przeciążone samochody kursujące głównie z pobliskich żwirowni.

Kierowcy mogą już przejechać nowym, prawie 60-kilometrowym odcinkiem autostrady A4 Szarów-Tarnów. Drogowcy oddali trasę do użytku pół roku po terminie. Jest to jednak "najdziwniejsza" autostrada w Polsce: pełna zakazów i ograniczeń.

Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Krakowie wydał pozwolenie na warunkowe użytkowanie autostrady z Szarowa do Tarnowa. Pierwsze samochody powinny pojechać 57- kilometrowym odcinkiem nowej drogi w czwartek w południe.

Archiwalne