Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Wczoraj w Krakowie odbyło się walne zgromadzenie sprawozdawczo – wyborcze Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Zostały wybrane nowe władze na kadencję 2014-2018. Prezesem na kolejną kadencję został Leszek Zegzda, który jest jednocześnie Radnym Województwa Małopolskiego, natomiast wśród członków zarządu po raz kolejny znalazły się osoby z Tarnowa: Mirosław Banach - Wicestarosta Tarnowski oraz Marcin Pałach (nieprzerwanie w Zarządzie od 2005 roku), dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji. Obecnie skład zarządu MOT liczy 15 członków.

Rozmawiano na temat planów uruchomienia w Tarnowie Centrum Kultury Żydów Yiddisher Huiz. Ma się ono mieścić w odnowionej kamienicy przy Rynku, która jest własnością Fundacji Rosetto. Jak mówili przedstawiciele delegacji podczas prezentacji: Celem Centrum jest odkrywanie na nowo żydowskich pamiątek.

W Wieliczce trwa inwentaryzacja, a Bochnię odwiedzają eksperci UNESCO. Jak już informowaliśmy, zapis na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego ma być zmieniony z "Kopalnia Soli Wieliczka" na "Krakowskie Żupy Solne" z nazwami obu Kopalni.

Minister rolnictwa zdecydował, że stado ogierów w Klikowej nie zostanie zlikwidowane, a na 10 lat trafi w dzierżawę samorządu.

Ryanair dopnie swego. Pomysł prezesa Michaela O'Leary'ego pobierania opłat za korzystanie z toalety na pokładzie tych linii lotniczych jest coraz bliższy realizacji.

Wartość inwestycji wyniesie ponad 47 milionów złotych, z czego 37 milionów to dofinansowanie z funduszy unijnych. W ramach rozbudowy powstanie m.in. hala sportowa i kryta pływalnia.

Powiat tarnowski ma swoich pierwszych honorowych obywateli. Rada Powiatu nadała tytuł arcybiskupowi Józefowi Kowalczykowi oraz ojcu Janowi W. Górze, dominikaninowi.

Tarnowska placówka wzbogaciła się o kolejny, cenny eksponat. Obraz Aleksandra Plutzera podarował Muzeum Prezydent Tarnowa.

Wyciąg narciarski w Jastrzębi koło Ciężkowic został wystawiony na sprzedaż. Gmina zdecydowała się na zbycie blisko 4-hektarowej nieruchomości z wyciągiem orczykowym i budynkiem małej gastronomii po nieudanych wspomnieniach z wydzierżawianiem stoku prywatnym najemcom.

1 stycznia 2010 roku Radłów (pow. tarnowski) uzyska prawa miejskie. Będzie sześćdziesiątym miastem w Małopolsce.

Archiwalne