Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Mark Zuckerberg uzależnia przyszłość Facebooka od rozwoju rozszerzonej rzeczywistości. Technologia polega na nakładaniu cyfrowych obrazów na rzeczywistym świecie. Sztandarowym przykładem jej wykorzystania są filtry w aplikacji Snapchata.

Najdłuższy szlak europejski przechodzi przez Tarnów?

W drewnianym kościółku „na Terlikówce” znajduje się renesansowy obraz św. Trójcy namalowany w typie „Tronu Łaski” z napisem w języku hebrajskim a Bóg Ojciec, ma u lewej ręki 6 palców czyli tyle ile dni stworzenia świata?

W centrum Tarnowa mamy punkt widokowy? Na wieżę tarnowskiego ratusza, za opłatą, można wejść i podziwiać panoramę Tarnowa a także Pogórza, a przy odrobinie szczęścia nawet Tatry?

W swojej pracy dyplomowej Angelika Kurowska opracowała koncepcję architektoniczną Centrum Dialogu Kultur w Tarnowie. Główne decyzje projektowe wynikają ze zrozumienia zjawiska współistnienia kultur.

Przez kilka lat w wolnym czasie próbował odtworzyć historyczny wygląd Klasztoru Bernardynów w Tarnowie. Efekt jest imponujący. Architekt Rafał Nijak wykonał komputerową rekonstrukcję jednej z najpotężniejszych tarnowskich budowli.

Zgodnie z legendą istniał tunel łączący tarnowską starówkę (klasztor Bernardynów)  z zamkiem na Górze św. Marcina? Skąd taka historia i czy tunel był rzeczywiście?

"Kiedy przyjdzie wiosna?" to jedno z częstszych pytań, które zadajemy sobie w marcu, wyczekując z utęsknieniem słonecznych dni i pierwszych pąków na drzewach. Odpowiedź zna Marcin Nowak, autor kanału geograficznego "Motyl i Globus".

W tarnowskim muzeum znajduje się najwyższy (ponad pół metra) zachowany w zbiorach polskich kielich o nazwie „flet z herbami Pogoń i Szreniawa”?

W Tarnowie znajduje się jedna z pierwszych ulic na ziemiach polskich, któremu patronuje osoba żydowskiego pochodzenia?