Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Kościółek drewniany „na Burku” w przeszłości był przenoszony. Pierwszy raz w XV w. gdy przeniesiono go z miejsca gdzie obecnie stoi katedra i 400 lat później przesunięto go kilka metrów od potoku Wątok.

Zdjęcie Tadeusza Koniarza wyróżnione nagrodą Adobe Stock.

W Tarnowie powstał Prawosławny Punkt Duszpasterski. Nabożeństwa odprawiane są co niedzielę, o 8.00 rano, w kaplicy Kościoła Polskokatolickiego przy ulicy Bernardyńskiej 24. - Nasz Kościół żyje i rozwija się – mówi biskup Paisjusz, ordynariusz Prawosławnej Diecezji Przemysko – Gorlickiej, który erygował Prawosławny Punkt Duszpasterski swoim dekretem.

Street View to jedna z najpopularniejszych funkcji Map Google. Dzięki niej możemy wirtualnie podróżować po świecie, oglądając miejsca na zdjęciach panoramicznych z perspektywy przechodnia. Samochody Street View w najbliższych dniach ponownie wyjadą na ulice polskich miast. Zawitają także do Małopolski!

Prawie 200 kominiarzy z całej Polski przemaszerowało ulicami Tarnowa. W mieście świętowali obchody Dnia Kominiarza, który przypada 4 maja. Fot. Paweł Topolski.

Pasażerowie coraz częściej zabierają ze sobą w podróż zwierzęta - najczęściej są to psy i koty. Kraków Airport to pierwszy port lotniczy w Polsce, który wprowadził udogodnienia dla czworonogów.

88 lat temu w Tarnowie ukazał się I numer „Tygodnika Żydowskiego?

Ponad 5 milionów złotych dofinansowania otrzymało tarnowskie muzeum okręgowe na remont swojej starej siedziby. Dzięki pieniądzom, w kamienicy przy Rynku powstanie nowoczesny oddział tarnowskiego muzeum z multimedialną wystawą o "Dziejach Tarnowa"

Wrak samolotu Douglas C-47 Skytrain/Dakota jest już w Zabawie pod Tarnowem. Taką maszyną Jan Nowak-Jeziorański został przerzucony do Polski w trakcie II wojny światowej. Wylądował wtedy pod Tarnowem, a akcja odbyła się pod kryptonimem Most III. Pomnik ją upamiętniający stanął we wsi Zabawa. Teraz wystawiony będzie tam również cenny wrak zabytkowej Dakoty ofiarowany przez prywatnego kolekcjonera.

Popularne wyzwanie internetowe przyciąga graczy na najstarszy tarnowski cmentarz. Nie wszystkim tarnowianom odwiedzającym groby bliskich takie zachowanie się podoba.