Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Stowarzyszenie Miłośników Browaru Okocim zaprasza do zwiedzania grupy brzeską warzelnię piwa.

Do tarnowskiego parku Strzeleckiego w centrum miasta wróciły łabędzie. Kiedy w zimie zamarza parkowy staw, para sympatycznych ptaków jest przenoszona do gospodarstwa pod Tarnowem. Ale kilka dni temu wróciły i znów są ozdobą stawu.

Ławeczki, plac zabaw i rzeźby - to tylko kilka elementów planowanej nowej, letniej aranżacji tarnowskiego Rynku. Jak udało się dowiedzieć Radiu Kraków, w tym roku ogródki piwne będą bardziej przyjazne dla klientów, również tych z dziećmi. Za estetykę odpowie Biuro Wystaw Artystycznych.

9, 10, 25, 35, 44, 45 - ten zestaw zagwarantował w czwartkowym losowaniu Dużego Lotka rekordową wygraną. Szczęśliwy los został zakupiony w kolekturze w podtarnowskim Skrzyszowie. Wygrana wyniosła bagatela 36 726 210,20 zł!

W Tarnowie i regionie jest kilka punktów widokowych?

Żadnemu dziecku nie jest obcy taniec. Ale czy każde dziecko ma szansę wziąć udział w bajkowym turnieju Trolli? Dzięki animowanemu filmowi„Trolle” taka szansa jest w zasięgu wszystkich dzieci. Każdy poczuje ducha tanecznej zabawy.

Zapraszamy w niedzielę 22 stycznia od godz. 12.00 do 18.00, Galeria Tarnovia (ul. Krakowska 149)

Dokumenty i materiały związane z II wojną światową i działalnością Armii Krajowej w regionie tarnowskim wzbogaciły w 2016 roku zasoby Tarnowsko-Galicyjskiej Biblioteki Cyfrowej, prowadzonej przez stowarzyszenie „Cyfrowa Galicja”. Projekt digitalizacji współfinansowany jest z budżetu Tarnowa.

W Brzesku powstaje Muzeum Regionalne. Placówka znajdzie siedzibę w kamienicy przy ulicy Kościuszki 2. Nowo powstające muzeum pozyskuje kolekcje i eksponaty do przyszłej ekspozycji, niedawno przekazano bogatą kolekcję  prac plastycznych Zbigniewa „Bruno” Szulca, związanego z Brzeskiem artysty grafika i rysownika.

Hetman Jan Tarnowski był autorem najwybitniejszego dzieła piśmiennictwa wojskowego XVI wieku?

Tomasz Bodach z Rybnika kompletował cenny dla Tarnowa zbiór przez 40 lat. Chce go spieniężyć. Kolekcja to nie tylko gratka filatelistyczna, ale pamiątka pierwszych dni niepodległego miasta.