Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Ministerstwo Sportu i Turystyki w bieżącym roku realizuje szóstą edycję akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczna Woda”. Akcja jest skierowana do dzieci i młodzieży szkolnej i stanowi cenne źródło informacji dla rodziców, nauczycieli oraz wychowawców.

Dane zapisane na dyskach twardych komputerów wycofanych z użytku w tarnowskim starostwie nie trafią już w niepowołane ręce. Wszystko za sprawą tarnowskiej firmy Info-Mark, która jako pierwsza w kraju opatentowała chemiczną metodę usuwania danych z dysków.

Załoga Truck Allegro będzie do dyspozycji mieszkańców Tarnowa. Doradzi jak korzystać z największej polskiej platformy aukcyjnej Allegro oraz jak bezpiecznie kupować i sprzedawać w Internecie.

Białą Listę, czyli wykaz przedmiotów, które można zabrać na pokład samolotu oraz tych, które są bezwzględnie zakazane, opublikował Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Informujemy, że wzorem lat ubiegłych POT uruchomił "Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych przebywających w Polsce".

Projekt tzw. "Telefonu Bezpieczeństwa" jest cyklicznym przedsięwzięciem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu do Spraw Cudzoziemców, Polskiej Organizacji Turystycznej i Policji.

W celu poprawienia bezpieczeństwa turystów zagranicznych przebywających w Polsce oraz tworzenia dobrego wizerunku Polski za granicą 14 maja zostało podpisane porozumienie w sprawie uruchomienia telefonu bezpieczeństwa.

Archiwalne