Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Fundacja „Trasa dla Bobasa” zaprasza do rozwiązania tych i wielu innych zagadek w czasie rodzinnej wycieczki do muzeum!

Czy maszkarony wystawiają język? Dlaczego archeolodzy układają puzzle? Kto na zamku w Dębnie siedział na szarym końcu?

W ramach cosobotnich podróży TVP3 po Małopolsce tym razem zatrzymamy się na dłużej w Tarnowie.

U progu sezonu turystycznego zamknięto zagrodę malarki Felicji Curyłowej w Zalipiu i Dwór w Dołędze. Te oddziały tarnowskiego Muzeum Okręgowego idą do remontu, który potrwa aż do końca przyszłego roku. Do tego czasu placówki zostaną odświeżone, ale też poszerzą swoją ofertę.

Do sześciu dołączy czternaście. Będzie to możliwe, bo prawni spadkobiercy przylegającej do schroniska w Głobikowej 4- hektarowej działki zrzekli się roszczeń. Natomiast Agencja Nieruchomości Rolnych zgodziła się ten teren oddać bezpłatnie gminie, na cele turystyczne. Z tej decyzji cieszą się przede wszystkim mieszkańcy.

W przyszłym roku zostanie otwarte Muzeum Armii Krajowej w Tarnowie, które powstanie na bazie istniejącej tam Izby Pamięci AK. Pierwsze w Polsce muzeum poświęcone Armii Krajowej funkcjonuje w Krakowie od 2000 r.

W podziemiach Bazyliki Katedralnej w Tarnowie jest siedem krypt, m.in. biskupów tarnowskich, rodzin Ostrogskich i Tarnowskich?

Będzie piknikowo, rodzinnie, filmowo i muzycznie. Tak zapowiada się przedostatni weekend wakacji w Tarnowie. 

Trzydzieści dwie atrakcje turystyczne walczą o tytuł jednego z 7 nowych Cudów Polski. Do konkursu zorganizowanego przez National Geografic zgłoszono m.in. tak znane i chętnie odwiedzane miejsca jak Rynek w Zamościu, Muzeum Orła Białego czy termy z Bukowiny Tatrzańskiej. O laur jednego z 7 cudownych punktów w kraju walczy także niewielka podtarnowska miejscowość Zalipie, w której z matki na córkę przekazywana jest tajemnica ozdabiania domów motywami kwiatowymi.

W Tarnowie znajduje się fontanna z układem słonecznym?