Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Po 9 miesiącach Park Strzelecki w Tarnowie otwarto dla wszystkich zainteresowanych. Nie zakończył się wprawdzie remont, jak wcześniej planowano, ale zostanie udostępniony mieszkańcom na zimę.

W minioną sobotę, w Brzesku leżącym na szlaku jakubowskim „Via Regia”, Biskup Tarnowski podniósł do godności sanktuarium św. Jakuba najstarszą brzeską świątynię.

Jutro, 6 października, o godzinie 13.19 na tarnowski dworzec wjedzie pociąg retro ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce. To gratka dla miłośników kolejowych podróży w czasie. Chętni będą mogli pojechać zabytkowym składem do Tuchowa lub do Pleśnej.

Jeśli chcesz lepiej poznać Tarnów, weź udział w bezpłatnych spacerach po mieście!

Miasto Tarnów otrzymało licencję TVP na organizację niekomercyjnej strefy kibica w czasie trwania meczów Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2018.

Jedna z grafik przedstawia Jerzego Brauna - polskiego pisarza, scenarzystę, harcerza, ostatniego Delegata Rządu na Kraj od czerwca 1945. Na drugiej umieszczone są słowa napisanej i skomponowanej przez niego znanej piosenki harcerskiej "Płonie ognisko i szumią knieje...", która powstała dokładnie sto lat temu właśnie w budynku Wodociągów, gdzie wówczas mieszkał Braun. 

To już ostatnie dni na napisanie listu do Mikołaja. Najczęściej taką korespondencję maluchy w Polsce wysyłają do Laponii, gdzie w niewielkim miasteczku Rovaniemi, znajduje się wioska św. Mikołaja. W Tarnowie w tym roku w przekazaniu korespondencji do właściwych rąk pomoże... magistrat.

Tarnów zrobił pierwszy krok do utworzenia Izby Pamięci w dawnym areszcie Gestapo. Za 100 tysięcy złotych miasto wykupiło piwnice kamienicy przy ulicy Urszulańskiej 18. Dużo więcej śladów funkcjonowania aresztu zachowało się jednak w piwnicach kamienicy obok. Między innymi drzwi od cel i napisy na ścianach. Właściciele nie chcą jednak sprzedać miastu tych pomieszczeń, bo przechowują tam swoje rzeczy, w tym węgiel.

W przyszłym roku w regionie tarnowskim ma powstać ścieżka w koronach drzew - atrakcja turystyczna, która bije rekordy popularności na Słowacji. "Tarnowska ścieżka" ma powstać w gminie Ciężkowice.

Fundacja „Trasa dla Bobasa” zaprasza do rozwiązania tych i wielu innych zagadek w czasie rodzinnej wycieczki do muzeum!

Archiwalne