Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

To już ostatnie dni na napisanie listu do Mikołaja. Najczęściej taką korespondencję maluchy w Polsce wysyłają do Laponii, gdzie w niewielkim miasteczku Rovaniemi, znajduje się wioska św. Mikołaja. W Tarnowie w tym roku w przekazaniu korespondencji do właściwych rąk pomoże... magistrat.

Tarnów zrobił pierwszy krok do utworzenia Izby Pamięci w dawnym areszcie Gestapo. Za 100 tysięcy złotych miasto wykupiło piwnice kamienicy przy ulicy Urszulańskiej 18. Dużo więcej śladów funkcjonowania aresztu zachowało się jednak w piwnicach kamienicy obok. Między innymi drzwi od cel i napisy na ścianach. Właściciele nie chcą jednak sprzedać miastu tych pomieszczeń, bo przechowują tam swoje rzeczy, w tym węgiel.

W przyszłym roku w regionie tarnowskim ma powstać ścieżka w koronach drzew - atrakcja turystyczna, która bije rekordy popularności na Słowacji. "Tarnowska ścieżka" ma powstać w gminie Ciężkowice.

Fundacja „Trasa dla Bobasa” zaprasza do rozwiązania tych i wielu innych zagadek w czasie rodzinnej wycieczki do muzeum!

Czy maszkarony wystawiają język? Dlaczego archeolodzy układają puzzle? Kto na zamku w Dębnie siedział na szarym końcu?

W ramach cosobotnich podróży TVP3 po Małopolsce tym razem zatrzymamy się na dłużej w Tarnowie.

U progu sezonu turystycznego zamknięto zagrodę malarki Felicji Curyłowej w Zalipiu i Dwór w Dołędze. Te oddziały tarnowskiego Muzeum Okręgowego idą do remontu, który potrwa aż do końca przyszłego roku. Do tego czasu placówki zostaną odświeżone, ale też poszerzą swoją ofertę.

Do sześciu dołączy czternaście. Będzie to możliwe, bo prawni spadkobiercy przylegającej do schroniska w Głobikowej 4- hektarowej działki zrzekli się roszczeń. Natomiast Agencja Nieruchomości Rolnych zgodziła się ten teren oddać bezpłatnie gminie, na cele turystyczne. Z tej decyzji cieszą się przede wszystkim mieszkańcy.

W przyszłym roku zostanie otwarte Muzeum Armii Krajowej w Tarnowie, które powstanie na bazie istniejącej tam Izby Pamięci AK. Pierwsze w Polsce muzeum poświęcone Armii Krajowej funkcjonuje w Krakowie od 2000 r.

W podziemiach Bazyliki Katedralnej w Tarnowie jest siedem krypt, m.in. biskupów tarnowskich, rodzin Ostrogskich i Tarnowskich?

Archiwalne