Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W najbliższy poniedziałek (1 października) zostanie otwarta nowa czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Krakowskiej 4.

„Śladami Tadeusza Kantora” – prowadzenie: Dorota Krakowska - córka Tadeusza Kantora

Spacer związany z Rokiem Kantora ogłoszonym przez UNESCO w rocznicę 100-lecia urodzin artysty

W weekend otwarto Centrum Produktu Lokalnego. To propozycja skierowana głównie do szkół i rodzin z dziećmi. Rolnikom marzy się, by dzieci mieszkające w aglomeracjach wiedziały więcej o ich pracy. Stąd pomysł na warsztaty tematyczne. Będą prowadzone zajęcia z gotowania, ogrodnictwa i rękodzieła. Jest też specjalna zagroda edukacyjna.

Zapraszamy na kolejny weekend warsztatów rzemiosła w ramach akcji: OTWARTE PRACOWNIE, czyli cyklu wakacyjnych spotkań w pracowniach twórców Szlaku Rzemiosła Małopolski. To doskonała okazja do tego, by podejrzeć rzemieślników przy pracy i samemu spróbować swoich sił w rękodziele.

Pasztet z fasoli, kiełbasa tuchowska czy szynka domowa z Podegrodzia – to tylko niektóre z 15 małopolskich przysmaków, które powalczą o wpis na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wojewódzka Rada ds. Produktów Tradycyjnych zatwierdziła kolejne wnioski producentów regionalnych smakołyków. 

Zalasowa k. Tarnowa. Porzucił pracę leśnika i założył wioskę indiańską

W sierpniowe czwartki i piątki w godzinach 14.00-16.00  będzie można bezpłatnie przejechać się powozem konnym po ulicy Wałowej. Bryczka swój przystanek początkowy będzie miała na Wałowej od strony Lwowskiej. Z tej wakacyjnej atrakcji będzie mógł skorzystać każdy chętny. 

Tarnów zatrudni Diabła po to, by ożywić centrum miasta. Sławny mim, Rafał Śpiewak, już w sierpniu pojawi się na ulicy Wałowej w Tarnowie. Będzie letnią atrakcją dla turystów i mieszkańców a także ratunkiem na wymierające centrum miasta. "Biegun Ciepła" ma bowiem już od jakiegoś czasu problem z opustoszała starówką. Uliczni artyści maja sprawić, że mieszkańcy ponownie zaczną zaglądać w okolice centrum i na tarnowski Rynek.

Komitet Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej wraz z Muzeum Okręgowym w Tarnowie oraz instytucjami partnerskimi organizuje kolejną edycję Dni Pamięci Żydów Galicyjskich – Galicjaner Sztetl. W ramach wydarzenia odbędzie się spotkanie memorialne w Zbylitowskiej Górze, na miejscu zbiorowych mogił Żydów i Polaków, jak również w Tarnowie – Koncerty Pod Bimą, pokazy filmów dokumentalnych oraz ekspozycje o tematyce żydowskiej. Finał wydarzenia przewidziany jest na 13 czerwca 2015 r., kiedy to skrzyżują się dwa realizowane przez Komitet przedsięwzięcia: Galicjaner Sztetl oraz działanie Ulica Żydowska, będące częścią projektu edukacyjnego MEZUZA.

W majówkę bocheńska kopalnia soli rusza z nową trasą turystyczną. Ma zadowolić między innymi tych, którzy po raz kolejny odwiedzają najstarszą żupę solną w Polsce i chcą zobaczyć coś nowego. Nowa trasa częściowo będzie przebiegała po rzadko udostępnianych dotąd zakamarkach kopalni soli w Bochni.

Archiwalne