Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Gospodarstwo agroturystyczne byłej dziennikarki TVP2 Ewy Godlewskiej-Jeneralskiej tętni życiem. Praktycznie w każdy weekend do „Jaśkowego Sadu” w Czchowie ściągają rodziny z dziećmi. Alpaki można już nie tylko pogłaskać i nakarmić marchewką, ale również wyprowadzić je na spacer na smyczy.

Urokliwe krajobrazy, ciekawi ludzie, żywy folklor, tradycja i małopolskie przysmaki kuchni regionalnej – to wszystko przyciąga turystów na małopolską wieś. O tym, jak wykorzystać potencjał regionu mówił dziś m.in. wicemarszałek Stanisław Sorys. W jednym z gospodarstw agroturystycznych w Stróżach odbyła się konferencja poświęcona turystyce wiejskiej jako szansie na rozwój przedsiębiorczości w regionie. 

Jedno kliknięcie i przywiozą Ci do domu... ekologiczne jajka, mleko, ogórki, miód, a nawet pęczek pokrzywy. Grupa rolników z powiatu tarnowskiego i okolic postanowiła zaryzykować i uruchomić sprzedaż internetową swoich produktów. Korzystają na tym zarówno producenci, jak i konsumenci. Zawsze świeżą i zdrową żywność można zamawiać na stronie www.odrolnika.pl.

Przyjedź, zabierz znajomych i zjeżdżaj!:)

Turyści, oprócz poznawania uroków wsi, mają możliwość spróbowania m.in. dań regionalnych i nalewek przygotowywanych na bazie ziół. Większość gospodarstw ma także ofertę zabiegów odnowy biologicznej na bazie kuracji ziołowych - m.in. kąpieli oraz aromaterapii.

Kredyt preferencyjny przeznaczony jest na inwestycję agroturystyczną na terenach wiejskich, dotyczy budowy bazy noclegowej dla turystów - pokoje gościnne, domki rekreacyjne, pensjonaty, mieszkania wakacyjne.

Władze województwa małopolskiego jeszcze w sierpniu chcą rozpocząć kampanię promującą agroturystykę w regionie. Jesienią uruchomiony zostanie rozbudowany serwis internetowy, przeznaczony dla turystów, którzy chcą skorzystać z tej formy wypoczynku.

Sądecka Organizacja Turystyczna na zlecenie Województwa Małopolskiego ogłasza nabór do II edycji projektu "Podnoszenie jakości usług agroturystycznych w Małopolsce".

Archiwalne