Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

To już nie zapewnienia, a fakt. Tarnów pojawił się na nowych oznakowaniach kierunkowych na autostradzie Kraków-Rzeszów.

Zapraszamy przez cały rok! U nas, w TCI, kupić można nie tylko ciepło!

Trwa naprawa ruchomych płyt Rynku. Znikają niebezpieczne, popękane płyty obok tarnowskiego Ratusza. Służby zabezpieczają je przed małą rewolucją, jaką urzędnicy przygotowują w tym miejscu. A ponieważ zapowiadany na ten rok generalny remont rynku został odłożony w czasie, konieczne są doraźne naprawy.

Czytelnicy Wirtualnej Polski wytypowali 12 pięknych polskich miast i miasteczek, które zasługują na większe zainteresowanie ze strony turystów. Sprawdź, które miasta znalazły się na liście i daj znać czy zgadzasz się z kolejnością i werdyktem. A może masz swój własny typ?

Zwyczaje wielkanocne w Europie, w Polsce, w Małopolsce, w regionie tarnowskim... Materiał filmowy (od 21:25) powstał przy współpracy Stowarzyszenia Grupa Odrolnika, Tarnowskiego Centrum informacji, Małopolskiej Organizacji turystycznej oraz Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej (ZOPOT) w Wiedniu

Ulica Wałowa nabrała świątecznego wyglądu. W tegorocznej edycji „Pisankowego desantu” udział wzięło blisko dwa tysiące tarnowskich przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych oraz ponad setka seniorów. Poza ul. Wałową wielkanocne ozdoby zawisły także w trzech innych lokalizacjach. 

– Chcemy jeszcze raz przeżyć atmosferę ŚDM, chcemy zejść z kanapy, pokazać naszą wiarę i być razem, bo w tym jest nasza siła – mówią młodzi, którzy przyjechali do Tarnowa z całej diecezji tarnowskiej. W mieście w Niedzielę Palmową odbyły się diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży. Wzięło w nich udział około czterech tysięcy młodych ludzi. Były modlitwa, śpiew i uwielbienie Boga.

Remont przełożono na przyszły rok, ale tarnowski Rynek już tego lata ma bardziej przyciągać mieszkańców i turystów. Stanęły już tam młode brzozy, które mają dawać cień. Miasto nie zdradza jeszcze szczegółów pozostałych planów na ożywienie Rynku, ale te mają się pojawić lada chwila. 

Już prawie 300 rowerzystów zdecydowało oznakować swoje jednoślady. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili mają szansę, a rozpoczynający się sezon rowerowy jest do tego najlepszą okazją.

Tarnów chce stworzyć Izbę Pamięci w dawnym więzieniu Gestapo. Chodzi o piwnice kamienic przy ulicy Urszulańskiej 18 i 20. W tej drugiej zachowały się niektóre drzwi do cel, a także napisy na ścianach, przetrzymywanych tam podczas okupacji więźniów. Odkupienie tych pomieszczeń od dzisiejszych lokatorów kamienicy może jednak nie być łatwe.