Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Tarnowski oddział PTTK zajął drugie miejsce w II Ogólnopolskim konkursie dla Oddziałów PTTK na najlepszą programową ofertę turystyczną dla osób niepełnosprawnych. To w głównej mierze zasługa koła Włóczykije, działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Eugenii Gierat w Tarnowie. Tylko w zeszłym roku w różnego rodzaju imprezach „Włóczykijów” uczestniczyło 760 osób. 

Ławeczki, plac zabaw i rzeźby - to tylko kilka elementów planowanej nowej, letniej aranżacji tarnowskiego Rynku. Jak udało się dowiedzieć Radiu Kraków, w tym roku ogródki piwne będą bardziej przyjazne dla klientów, również tych z dziećmi. Za estetykę odpowie Biuro Wystaw Artystycznych.

Najstarszy w Polsce działający, ręcznie nakręcany zegar ratuszowy znajduje się w Tarnowie. Mechanizm z XVI wieku odmierza czas na wieży gmachu tamtejszego ratusza, uznawanego za najcenniejszy zabytek i symbol tego miasta.

Czy w mieście powstanie na nowo Gmina Żydowska? Jest taka inicjatywa i coraz więcej pomysłów, jak to zrobić.

Przed nami trzecia edycja Tarnowskiego Weekendu Fotografii, która odbędzie się w maju. BWA zachęca osoby wykonujące zdjęcia zarówno profesjonalnie i amatorsko, przedstawicieli instytucji i stowarzyszeń do włączenia się w organizację tego przedsięwzięcia. Spotkanie w tej sprawie odbędzie się 9 marca, o godz. 17 w Pałacyku Strzeleckim. 

Zostawiając podatek w Tarnowie, zasilasz miejską kasę! Pieniądze te przeznaczane są m.in. na inwestycje drogowe, utrzymanie placówek oświatowych, politykę społeczną, a także wydarzenia kulturalne i sport. Tylko w zeszłym roku wpływy z podatku dochodowego wyniosły 115, 5 mln złotych.

Tarnowskie Biuro Wystaw Artystycznych zajęło dziewiąte miejsce rankingu najlepszych polskich galerii sztuki, przygotowanym przez tygodnik "Polityka”. Autor rankingu, dziennikarz Piotr Sarzyński, specjalizujący się w problematyce kulturalnej i popularyzacji sztuki, docenił BWA między innymi za „wytrwałe i skuteczne budowanie więzi między mieszkańcami a estetyką”.

 

Miasto Tarnów oraz organizacje pozarządowe od kilku lat próbują się przebić z informacją o tym, że Tarnów jako pierwsze miasto w Polsce odzyskało niepodległość. Z inicjatywy organizatorów Festiwalu Niepodległości, Rada Miasta przyjęła uchwałę ustanawiającą 30 października "Świętem Miasta Tarnowa" - Pierwsze Niepodległe - dzień pamięci o zwycięskim zrywie niepodległościowym". Nie oznacza to dnia wolnego od pracy, ale od tego roku, 30 października ma być w Tarnowie obchodzony bardziej uroczyście.

„Wspaniały hotel . Super czyste i zadbane miejsce. Wszystko jak należy .Miła obsługa (co jest bardzo ważne ) Dobra lokalizacja Wygodne łóżka w hotelu Ogólnie miejsce godne polecenia dla wszystkich . Polecam”

Najważniejszą świątynię Diecezji Tarnowskiej, tarnowską Bazylikę Mniejszą, można zwiedzać wirtualnie dzięki usłudze Street View w mapach Google. Wysokiej jakości zdjęcia wnętrza katedry pozwalają z bliska przyjrzeć się dziełom sztuki z których słynie świątynia.