Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Planujecie urlop za granicą? Zanim udacie się do wymarzonego miejsca sprawdźcie, jakie najdziwniejsze zakazy obowiązują turystów w poszczególnych krajach. Choć niektóre wydają się absurdalne, ich nieprzestrzeganie może słono kosztować.

W Tarnowie znają ją przede wszystkim jako nauczycielkę i wielką animatorkę zajęć kulturalnych dla najmłodszych. Ale bliżsi znajomi wiedzą o innej pasji Magdy Trusz, którą nasza bohaterka specjalnie się nie przechwala. To zapalona podróżniczka, której mało gdzie na naszym globie by jeszcze nie widzieli...

Wystarczy kilkadziesiąt, a czasem nawet zaledwie kilka złotych, dostęp do internetu i już możemy planować wymarzone podróże w wiele atrakcyjnych miejsc Europy czy świata. Wygląda jednak na to, że w przyszłości może być… jeszcze łatwiej.

Przyszła wiosna. Nie kalendarzowa, bo tą mamy już od kilkunastu dni. Ale ta prawdziwa, z piękną pogodą, słońcem na błękitnym niebie, kwitnącymi kwiatami, trawą w kolorze soczystej zieleni, drzewami pełnymi pąków, śpiewającymi ptakami... To ta wiosna, która wszystko budzi do życia. To też najlepsza pora, aby ruszyć w poszukiwaniu najpiękniejszych zakątków województwa. Skorzystaj z uroków regionu. Odkryj miejsca znane i mniej znane… i zachwyć się Małopolską.

W nocy z soboty na niedzielę branża lotnicza rozpocznie sezon Lato 2018. Pasażerowie krakowskiego lotniska będą mogli skorzystać z oferty 102 połączeń, w tym z pięciu nowości.

Przyjeżdżasz na lotnisko i czekasz w kolejce do odprawy. Przechodzisz do kontroli – znów zator. Później jeszcze kolejki podczas boardingu i przy wejściu do samolotu. Ale istnieje szansa, że ta upierdliwa część podróży zmieni się na lepsze!

Znakomite wieści płyną do nas z krakowskiego lotniska. Jak informują na swoim fanpage’u, Ryanair planuje jeszcze w tym roku uruchomić nowy kierunek lotów, którym będzie jeden z krajów na Bliskim Wschodzie.

Norweska tania linia lotnicza Norwegian uruchomi od 26 marca tego roku połączenie z Krakowa do stolicy Finlandii, Helsinek. Będzie to drugi przewoźnik oferujący taką trasę, po fińskich liniach lotniczych Finnair.

Efekt wrześniowej wizyty dziennikarzy już dziś w TVP i w sieci.  Co warto zobaczyć w Tarnowie? O tym opowie Wam Tomasz Bednarek.

Lonely Planet, gigant na rynku wydawnictw turystycznych, co roku publikuje podróżnicze rekomendacje na kolejny rok dla różnych grup podróżników – tych mniej i bardziej aktywnych, mniej i bardziej szalonych – lub też na przykład mniej lub bardziej oszczędnych. 

Archiwalne