Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Prezesi Ryanaira, easyJet, Air France-KLM, IAG i niemieckiej Lufthansy ogłosili w środę w Amsterdamie otwarcie stowarzyszenia i grupy lobbingowej Airlines For Europe. Chcą od UE większej liberalizacji i zmian w przepisach. Ich pierwszym celem jest zmniejszenie opłat lotniskowych (najlepiej ustawowo – przez nakaz Komisji Europejskiej), co otworzy możliwości do tańszych przelotów po Europie.

Bilet kolejowy ważny także w komunikacji miejskiej

Na trasie Kraków Główny – Płaszów - Kraków Główny pasażerowie posiadający ważny bilet na pociąg Przewozów Regionalnych, mogą bezpłatnie przejechać także komunikacją miejską. Ułatwienie zostało wprowadzone na czas prac inwestycyjnych prowadzonych przez PKP i obowiązuje od 1 stycznia 2016. Od lutego będą mogli z tego skorzystać także pasażerowie Kolei Małopolskich.

2 Stycznia 2016 r. PKS Polonus uruchomił nową linię z Warszawy do malowniczej miejscowości Polańczyk. Ta trasa to nie lada gratka dla kuracjuszy okolicznych sanatoriów uzdrowiskowych. Prowadzi bowiem przez Skarżysko Kamienną, Busko-Zdrój, Tarnów, Krosno, Iwonicz-Zdrój, Rymanów-Zdrój, Sanok i Lesko do ulicy Zdrojowej w Polańczyku.

Najszybszy pociąg w Polsce – EIP „pendolino” od dziś codziennie (oprócz sobót) wyjeżdża z Tarnowa o 6.47. W Krakowie jest po 56 minutach, w Warszawie Centralnej o 10.05 (3h 18 min) a w Gdańsku o 13.06 (6h 19 min). W drodze powrotnej wyjeżdża z Gdańska o 17.00, z Warszawy o 19.55 a z Krakowa o 22.17. Na zmodernizowany dworzec w Tarnowie wjeżdża o 23.12. w drugiej połowie 2016 r., jak zakończą się wszelkie remonty na trasie, ma być jeszcze szybciej.

Tanie bilety na listopadowe podróże po kraju z Lux Express już w sprzedaży. Przejazdy (Kielce, Kraków, Rzeszów, Tarnów oraz Warszawa) kupicie od 6 PLN. Aby obniżyć cenę skorzystajcie z kodu rabatowego.

Do Tarnowa z Warszawy za 10 PLN a z Kielc za 5!

PKS Warszawa na swojej stronie internetowej rekomenduje Tarnów jako jedno z kilku miast godnych polecenia. Jest to efekt współpracy Tarnowskiego Centrum Informacji i PKS Warszawa.

Szczyt sezonu turystycznego upływa pod znakiem wielkiego remontu. Okolice terminalu są rozkopane, bo trwa budowa nowej hali przylotów. Inwestycja wchodzi w decydującą fazę, co ma spory wpływ na komfort tych, którzy na lotnisko przyjeżdżają. Dodatkowym utrudnieniem jest brak połączenia kolejowego Kraków-Balice. Linia ma być gotowa w przyszłym roku.

O jego powstaniu mówi się już kilkanaście lat. Brakuje jednak dobrego pomysłu i pieniędzy na budowę.

Pomimo remontów na torach a tym samym mniejszej przepustowości na odcinku Tarnów – Kraków, kolej wprowadziła kolejne tanie, bezpośrednie połączenia Tarnowa ze stolicą. Obecnie tarnowianie do Warszawy a mieszkańcy stolicy na weekend czy urlop do Tarnowa i regionu mogą bezpośrednio dojechać następującymi pociągami:

Archiwalne