Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Ożywa duch przedwojennego Tarnowa, w którym krzyżowały się kultury polska i żydowska. Również na płaszczyźnie kulinarnej. Jeszcze w tym tygodniu zostanie otwarta kawiarnia, która będzie serwowała wyłącznie koszerne dania.

Archiwalne fotografie sportowe, skany dyplomów i artykułów - to wszystko można znaleźć na nowym blogu "Historia Kołem się toczy", związanym z historią Tarnowa. Pomysłodawca strony, która ma łączyć pokolenia tarnowskich kolarzy przyznaje, że choć w Tarnowie tradycji związanych ze sportem rowerowym nie brakuje, trudno znaleźć większe archiwa związane choćby z zawodami, które były rozgrywane w tym mieście.

Innowacyjny klaster na krakowskim Zabłociu, multimedialny park doświadczeń w Tarnowie czy nowe miejsca wypoczynku dla mieszkańców Nowego Sącza – to tylko niektóre projekty, które zostaną zrealizowane dzięki unijnym dotacjom na rewitalizację dużych miast Małopolski. Zarząd Województwa rozdzielił na takie zadania ponad 178,5 mln zł

Tarnowski fotografik - Tadeusz Koniarz znów z nagrodą za swoje prace. Jego reportaż "Świat bez koloru", zrealizowany w jednym z podtarnowskich Domów Pomocy Społecznej, zdobył główną nagrodę im. Erazma Ciołka, przyznawaną fotografom przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.

32 metry i 6 centymetrów miała najwyższa i najpiękniejsza palma, która stanęła na lipnickim rynku. W tym roku zwycięską palmę wykonały rodziny Drągów i Fielków z Lipnicy Dolnej uzyskując grand prix 60 już Konkursu Palm Wielkanocnych w Lipnicy Murowanej.

Już po raz trzeci  najmłodsi tarnowianie oraz seniorzy udekorują pisankami Tarnów. Ponad trzy i pól tysiąca własnoręcznie przyozdobionych przez dzieci pisanek przystroi nasze miasto na święta. Podobnie jak przed rokiem w okresie Świąt Wielkanocnych ulicę Wałową ozdobią kolorowe pisanki zrobione przez najmłodszych tarnowian. Punkt kulminacyjny akcji „Pisankowy Desant” zaplanowany jest w najbliższy poniedziałek (26 marca), na tarnowskim deptaku od godz. 13:00.

Podczas targów turystycznych TT Warsaw w listopadzie 2017 roku promowaliśmy Tarnów w rosyjskich mediach.

Udało się to dzięki współpracy Polskiej Organizacji Turystycznej z Tarnowskim Centrum Informacji.

Podobnie jak w ubiegłym roku, także i w tym sezonie letnim, organizowane będą w Tarnowie bezpłatne spacery dla turystów. W towarzystwie przewodnika będzie można zwiedzić nie tylko zabytki tarnowskie i katedrę, ale też malowaną wieś Zalipie oraz Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach. Pojawią się także akcenty związane ze 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Najstarszy w Polsce, działający, ręcznie nakręcany zegar ratuszowy, który znajduje się w Tarnowie, znów poprawnie odmierza czas. W ostatnich miesiącach jego nakręcanie było utrudnione, bo awarii uległy schody prowadzące na szczyt wieży ratuszowej.

Archiwalne