Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

…Składy pośpieszne pokonają odległość między Krakowem i Tarnowem w 40 minut, a pociągi zatrzymujące się na wszystkich stacjach i przystankach - ok. 58 minut…

Czasami uśmiech i rozmowa wystarczą, by zamienić fotel w klasie ekonomicznej na łóżko w klasie biznes. Mnie się to udało! - zapewnia Michał Cessanis. Nie sądziłem, że zamiana fotela w klasie ekonomicznej na łóżko w klasie biznes może być taka prosta. W drodze do Singapuru, podczas odprawy na lotnisku w Londynie, a potem w w drodze powrotnej wystarczyły: overbooking, miły uśmiech do pani z obsługi i pytanie czy może są wolne miejsca w biznesie i podwyższy mi klasę podróży. Ale przydało się też członkostwo w programie lojalnościowym linii lotniczej British Airways. Podczas tej wyprawy przekonałem się, że bycie lojalnym pasażerem zbierającym mile na coś się jednak przydaje!

Wiemy jak będą wyglądały nowe pociągi, które wyprodukuje dla Małopolski sądecki NEWAG. 13 Impulsów, które wyjadą na małopolskie tory, zaprezentuje się w kolorystyce nowego logo naszego województwa - donosi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Niezależnie od faktu, czy podróżujemy służbowo czy prywatnie, w przypadku odwołania lub opóźnienia lotu o ponad 3 godziny z winy przewoźnika poszkodowanemu pasażerowi należy się rekompensata finansowa.

Jeśli lecisz z Modlina wieczorem, przyjedź na lotnisko przynajmniej 3 godziny przed planowanym wylotem – radzą przedstawiciele podwarszawskiego portu. Powód? Bardzo duże natężenie lotów i pasażerów, zwłaszcza w szczycie – od godz. 19 do 22. Ciasnota w Modlinie skończy się dopiero za 2 lata, po rozbudowie terminala.

Jeszcze w tym roku nowe pociągi Impuls wyprodukowane przez Newag zaczną wozić pasażerów na linii z Krakowa do Tarnowa. Marszałek Małopolski Jacek Krupa podpisał z sądecką spółką umowę, która zakłada dostarczenie 12 nowoczesnych pociągów dla małopolskich przewozów regionalnych. Pierwszych sześć ma być gotowych w grudniu tego roku, kolejne mają być zbudowane do lutego 2017.

Nowoczesna flota komfortowych autobusów PKS POLONUS jest świetnym sposobem na wygodne i bezpieczne podróżowanie po całym kraju. Tym razem wyruszymy ze stolicy przez Mazowsze, Góry Świętokrzyskie, Kotlinę Sandomierską, beskidzkie pogórza do Polańczyka nad Jeziorem Solińskim  w Bieszczadach.

Przewoźnik Marcel zapowiada nową trasę. Zielone autobusy dotrą ze stolicy Podkarpacia przez Dębice do Tarnowa. Firma informuje że trasę będą obsługiwać nowe pojazdy.
Od 1 marca Voyager zawiesił kursy na wyżej wymienionej linii.

Ponad 13,7 mln zł kosztować będzie budowa dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) przy autostradzie A4 między Rzeszowem a Tarnowem. W ramach inwestycji powstaną m.in. parkingi i toalety. MOP-y mają być gotowe jeszcze w tym roku.

Za darmo pociągiem po całej Słowacji - również Polacy mogą korzystać z tego przywileju. Mimo to ciągle niewielu z nas korzysta z tej możliwości.

Archiwalne