Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

97-letni pułkownik Mieczysław Korczak odebrał tytuł honorowego obywatela Tarnowa. Urodził się w Połańcu, mieszkał w Warszawie, ale od ponad 60 lat związany jest z Tarnowem.

Rynek, Plac Rybny, Wielkie Schody, małe kawiarnie i… dworzec kolejowy – to według młodych ludzi najciekawsze miejsca w Tarnowie.

"Tarnów - pierwsze niepodległe" - taki napis znajduje się na stemplu okolicznościowym, który dostępny jest już w Tarnowskim Centrum Informacji.

W najbliższą sobotę, 21 kwietnia, w BWA odbędzie się koncert, podczas którego słuchaczom przyda się… koc lub karimata. Koniecznie należy mieć przy sobie obuwie zastępcze, obowiązuje też limit wieku. W koncercie mogą uczestniczyć dzieci od sześciu miesięcy do trzech lat i ich rodzice. Wstęp dla dzieci jest bezpłatny, dla dorosłych kosztuje 20 złotych.

Ciężkowice od lat starają się o środki na tę inwestycję. Udało się w tym roku. Gmina dostała na budowę parku ponad 15 milionów złotych ze środków europejskich. Za te pieniądze na ponad 8 hektarach wybuduje alejki spacerowe, ogród sensoryczny, wrzosowisko i strefę uzdrowiskową w formie basenów wykorzystujących źródła siarczkowe, które występują na terenie gminy Ciężkowice.

Ożywa duch przedwojennego Tarnowa, w którym krzyżowały się kultury polska i żydowska. Również na płaszczyźnie kulinarnej. Jeszcze w tym tygodniu zostanie otwarta kawiarnia, która będzie serwowała wyłącznie koszerne dania.

Archiwalne fotografie sportowe, skany dyplomów i artykułów - to wszystko można znaleźć na nowym blogu "Historia Kołem się toczy", związanym z historią Tarnowa. Pomysłodawca strony, która ma łączyć pokolenia tarnowskich kolarzy przyznaje, że choć w Tarnowie tradycji związanych ze sportem rowerowym nie brakuje, trudno znaleźć większe archiwa związane choćby z zawodami, które były rozgrywane w tym mieście.

Innowacyjny klaster na krakowskim Zabłociu, multimedialny park doświadczeń w Tarnowie czy nowe miejsca wypoczynku dla mieszkańców Nowego Sącza – to tylko niektóre projekty, które zostaną zrealizowane dzięki unijnym dotacjom na rewitalizację dużych miast Małopolski. Zarząd Województwa rozdzielił na takie zadania ponad 178,5 mln zł

Tarnowski fotografik - Tadeusz Koniarz znów z nagrodą za swoje prace. Jego reportaż "Świat bez koloru", zrealizowany w jednym z podtarnowskich Domów Pomocy Społecznej, zdobył główną nagrodę im. Erazma Ciołka, przyznawaną fotografom przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.

32 metry i 6 centymetrów miała najwyższa i najpiękniejsza palma, która stanęła na lipnickim rynku. W tym roku zwycięską palmę wykonały rodziny Drągów i Fielków z Lipnicy Dolnej uzyskując grand prix 60 już Konkursu Palm Wielkanocnych w Lipnicy Murowanej.

Archiwalne