Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

17 września 2017 r. (w niedzielę) z powodu Turnieju Rycerskiego nieczynne będą oddziały Muzeum Okręgowego: Siedziba, Ratusz, Muzeum Etnograficzne i Galeria Panorama.
23 września 2017 r. (w sobotę) muzeum w Ratuszu będzie nieczynne.

Obraz TodMachine młodego, tarnowskiego reżysera Bogusława Kornasia zostanie zaprezentowany na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Tarnowska realizacja weźmie udział w konkursie „Inne Spojrzenie”-  drugiej obok konkursu głównego kategorii sekcji pełnometrażowych fabuł, w której zobaczymy w sumie siedem filmów.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się letnie spacerki po Tarnowie, z których można było korzystać w wakacje. Spacerki ruszały codziennie sprzed Tarnowskiego Centrum Informacji na Rynku. Z danych wynika, że zainteresowanie było większe niż w tamtym roku. W przyszłym roku będzie można znowu dołączyć i wziąć udział w tarnowskich spacerkach.

Mural przy Wałowej w Tarnowie to dopiero początek. Miasto może się promować przez znanych tarnowian – sugerują członkowie Rady Osiedla Starówka. Z ich inicjatywy pełną parą ruszyły właśnie prace na elewacji budynku przy pomniku generała Józefa Bema.

Od wtorku ( 5.09.2017) w systemie MKA dostępne będą jednorazowe bilety komunikacji miejskiej w Tarnowie.

Film TodMachine Bogusława Kornasia – młodego, tarnowskiego reżysera będzie się prezentował na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w konkursie Inne Spojrzenie. Twórcy ogromną pomoc otrzymali od stowarzyszenia Pro Arte.

Przy ulicy Wałowej, na ścianie budynku stojącego obok pomnika generała Józefa Bema powstanie mural przedstawiający fragment „Panoramy Siedmiogrodzkiej”. Koszt przedsięwzięcia wynieść ma 25 tysięcy złotych. Prace rozpoczną się na początku września.

Mowa o zdjęciach lotniczych z 1944 roku, na których widnieją zarysy nieznanych dotąd żydowskich mogił. Cztery z nich znajdują się przy wejściu do cmentarza, niedaleko Pomnika Pomordowanych Żydów i są one zlokalizowane na równi z wejściem do domu pogrzebowego.

Archiwalne