Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Za sprawą spółki SKPL Cargo po 16 latach pociągi pasażerskie mogłyby wrócić na linię z Tarnowa do Dąbrowy Tarnowskiej, a w przyszłości być może także na trasę do Szczucina. Kosztowałoby to jednak samorządy ponad milion dwieście tysięcy złotych rocznie. Pokrycie około 70 procent kosztów zadeklarował Urząd Marszałkowski. Samorządowcy z Powiśla mają jednak wątpliwości, czy kolej na tej trasie ma szansę na przyciągnięcie podróżnych.

Od wczoraj ostatnia korekta rozkładu jazdy w tym roku. Zmiany są kosmetyczne. Szczegóły dot. odjazdów i przyjazdów ze stacji TARNÓW na http://www.it.tarnow.pl/index.php/pol/Komunikacja/Kolejowa

Chodzi o Interrail, czyli bilet, który pozwala podróżować pociągami po krajach Europy przez określony czas. Jak pisze Newsweek.pl, wprowadzenie tego projektu jest niemal pewne.

Od 11 grudnia zmienia się kolejowy rozkład jazdy. Tarnów zyska połączenie z Krakowem nowoczesnym, komfortowym i szybkim taborem spółki Koleje Małopolskie. Najszybsze połączenie wyniesie dokładnie godzinę. Zwykłe „osobowe” przyspieszą do 77 minut.

Od 14 grudnia uruchomiona zostanie linia Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej na trasie Kraków-Tarnów. To znacznie skróci podróż między miastami. Zwiększona ma zostać także częstotliwość kursów.

easyJet uruchomi od sezonu zimowego cztery nowe połączenia z krakowskiego lotniska. Siatka przewoźnika z Balic zwiększy się do 14 kierunków.

Miłośnicy kolei nie składają broni i walczą o zachowanie nieczynnej trasy kolejowej Tarnów - Szczucin. Chcą, by z Tarnowa na Powiśle kursowały drezyny.

Linia lotnicza easyJet opublikowała komunikat, w którym zapewnia, że decyzja o odejściu Zjednoczonego Królestwa Brytyjskiego z Unii Europejskiej, nie będzie miała wpływu na obecną strategię linii oraz nie przełoży się na zdolność do dalszego długookresowego wzrostu zysków i wypłat dla akcjonariuszy.

21 czerwca tradycyjnym salutem wodnym powitano nowego przewoźnika w Kraków Airport – linię lotniczą Aegean. Kraków Airport jest jedynym portem regionalnym w Polsce, z którego największy grecki przewoźnik oferuje połączenia. Po czterech latach w ofercie Kraków Airport ponownie znalazło się połączenie do Aten.We wtorek, 21 czerwca największy grecki przewoźnik Aegean Airlines, został powitany na krakowskim lotnisku tradycyjnym salutem wodnym. Wstęgę symbolicznie przecięli: p.o. prezesa Zarządu Kraków Airport, Radosław Włoszek oraz przedstawiciel linii lotniczej Aegean Detlev Geiser, Aegean Sales Manager.

Ruszył system MKA (Małopolska Karta Aglomeracyjna) – integruje on usługi transportu zbiorowego na terenie województwa. To krok w kierunku ujednolicenia i usprawnienia działania cyfrowych serwisów przewoźników i operatorów.

Archiwalne