Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Zapraszamy Państwa do lektury wywiadu z Piotrem Lianą, tarnowianinem z wyboru, farmaceutą i pisarzem, autorem błyskotliwego debiutu "Persona non grata". Lada dzień ukaże się jego najnowszy kryminał "Echo serca", którego akcja w całości rozgrywać się będzie w Tarnowie.

W trakcie prac przy budowie A4 znaleziono schron z okresu II wojny światowej. Schron znajdował się w ciągu drogi dojazdowej na budowę A4, niedaleko budowanego wówczas węzła Bochnia. W najbliższy weekend (12-13 maja) będzie okazja go zobaczyć!

Nie chciała latać dla Ryanaira ani Wizz Aira. Od razu postanowiła mierzyć wysoko. Teraz, gdy od jej decyzji minęły 2 lata, opowiada, czy było warto przebyć tę długą drogę - od niewielkich Zgłobic do posady w Etihad.

Pokaż miniatury Tarnowski "szlak lodowy" to przede wszsytkim ulica Wałowa, Plac Sobieskiego i Rynek. Różnorodne smaki, lody włoskie i gałkowe, puchary. Do wyboru, do koloru. Smacznego!

Za niespełna dwa lata tarnowska starówka będzie jeszcze piękniejsza. Po gruntownym remoncie zabytkowej kamienicy przy ul. Rynek powstanie tu Tarnowski Park Doświadczeń. Z kolei przy ul. Wałowej zaplanowano utworzenie Multimedialnego Centrum Artystycznego. Środki unijne pozwolą także wyremontować kilka ulic w centrum oraz dokonać renowacji murów miejskich i małych schodów przy ul. Bernardyńskiej. To nie wszystko. Miłośnicy sportów zyskają w mieście obiekt, w którym znajdą się boiska do piłki nożnej, ręcznej, koszykówki, siatkówki czy squasha. W sportowym centrum powstanie także siłownia i gabinety spa.

Trwają ostatnie przygotowania do uroczystości poświęcenia i wprowadzenia kopii cudownego wizerunku Matki Bożej Łaskawej z Lwowa do dolnego kościoła przy ul. Urszulańskiej.

Do końca roku będzie jeździł ulicami Tarnowa i promował 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jeden z autobusów miejskiego przewoźnika został właśnie specjalnie oklejony, by przypominać, że to Tarnów rości sobie prawo do tytułu pierwszego, niepodległego miasta w 1918 roku.

Łazienki mineralne, tężnia, ogród sensoryczny czy leśne kładki i alpinarium. Podtarnowskie Ciężkowice czeka rewolucja. Powstaje tam Park Zdrojowy. Niezwykłe miejsce ulokowane będzie na wzgórzu Rakutowa.

97-letni pułkownik Mieczysław Korczak odebrał tytuł honorowego obywatela Tarnowa. Urodził się w Połańcu, mieszkał w Warszawie, ale od ponad 60 lat związany jest z Tarnowem.

Rynek, Plac Rybny, Wielkie Schody, małe kawiarnie i… dworzec kolejowy – to według młodych ludzi najciekawsze miejsca w Tarnowie.

Archiwalne