Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Tradycyjne pod koniec roku odbywa się podsumowanie minionego sezonu campingowego i rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu "Mister Camping".

 

Dzięki nowym inwestycjom i podnoszeniu standardu, niezmiennie począwszy od 1997 roku tarnowski camping zostaje regularnie nagradzany, w tym roku "Pod Jabłoniami" zajął I miejsce w prestiżowym, ogólnopolskim konkursie!

Na ulicach Tarnowa będzie zasadzka. Pojawią się uzbrojeni żołnierze. Ale będzie to tylko gra historyczna Tarnów'46. Jedyna taka w Polsce. Weźmie w niej udział ponad 160 osób z całego kraju przebranych w stylu lat czterdziestych ubiegłego wieku.

W dniach 23-25 października 2014 roku Tarnów wraz z Powiatem Tarnowskim zaprasza na stoisko 58 w Pawilonie 3A (wspólne stoisko Małopolski). Tarnowskie Centrum Informacji przygotowało dla zwiedzających konkursy, w którym główną nagrodą jest weekend w Tarnowie dla dwóch osób. Do wygrania również mapy, przewodniki, gadżety.

Odpowiedzi na to pytanie szukano podczas międzynarodowej konferencji zorganizowanej przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Zaproszeni goście z kraju i zagranicy wymieniali spostrzeżenia i dzielili się swoimi doświadczeniami.

Od dłuższego czasu śledzimy kolejne przedsięwzięcia, w których bierze udział małopolski camper, mobilna wizytówka regionu. Właśnie pokonuje trasę śródziemnomorską, aby zaprezentować turystyczną ofertę Małopolski we Włoszech, Francji i Hiszpanii.

Z dużą satysfakcją prezentujemy program rozpoczynającego się już pod koniec miesiąca głównego bloku III Festiwalu Niepodległości. Tematem przewodnim tegorocznej edycji – sygnalizowanym już w cyklu swoistego preludium (gościliśmy w jego ramach Piotra Legutkę, Kajetana Rajskiego i Rafała Ziemkiewicza) – jest polska tradycja powstańcza. W programie Festiwalu nie braknie kolejnego koncertu bardów, spotkań i debat z wybitnymi badaczami i myślicielami, seansów filmowych i – rzecz jasna- kolejnego Tarnowskiego Marszu Niepodległości w 96. rocznicę wydarzeń, które są przyczyną całego tego festiwalowego „zamieszania”.

Papież Franciszek mianował biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej ks. Jana Piotrowskiego, biskupem diecezjalnym w Kielcach. Decyzję papieża odczytał ordynariusz tarnowski bp Andrzej Jeż w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie podczas diecezjalnej pielgrzymki nauczycieli, katechetów i wychowawców

Tarnowski słoń zmienił kolor - popularna figura słonia stojąca przy ulicy Nowy Świat przed domem handlowym została pomalowana przez dzieci i młodzież z tarnowskich przedszkoli i szkół.

Promocja Tarnowa podczas Dni Polskiej Kultury i Gastronomii.

W Willi Krzyskiej w piątek, 03.10 odbędzie się kolejny wieczór dla dzieci z open barem pełnym słodkości.