Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Już 25 września 2015 roku dziewiąta edycja Małopolskiej Nocy Naukowców!

Założyciel Teatru Cricot 2 w Krakowie, Tadeusz Kantor uczęszczał do I LO w Tarnowie. Zanim obejrzycie film (http://www.rmf24.pl/kultura/news-pierwsze-zdjecia-z-planu-filmu-o-kantorze-borysa-szyca-nie-p,nId,1876028) o życiu Kantora wybierzcie się dzisiaj na spacerek po Tarnowie w towarzystwie jego córki Doroty Krakowskiej, poznajcie miejsca związane z jego osobą, w tym to, w którym niegdyś stał dom, w którym mieszkał…   

 

Zapraszamy na kolejny weekend warsztatów rzemiosła w ramach akcji: OTWARTE PRACOWNIE, czyli cyklu wakacyjnych spotkań w pracowniach twórców Szlaku Rzemiosła Małopolski. To doskonała okazja do tego, by podejrzeć rzemieślników przy pracy i samemu spróbować swoich sił w rękodziele.

Przystanek Woodstock dzięki MGGP Aero jest pierwszym w Europie, a drugim na świecie (po festiwalu Burning Man w Newadzie) festiwalem muzycznym, którego aplikacja mapowa wyposażona jest w wysokorozdzielcze zdjęcia lotnicze terenu imprezy wykonane zaledwie kilkadziesiąt godzin wcześniej. 

W sierpniu zapraszamy do Tarnowa na niedzielne spacerki!

Kolorowe cygańskie wozy wyruszyły sprzed tarnowskiego Muzeum Etnograficznego w 16. Międzynarodowym Taborze Pamięci Romów. Wozy przejechały przez ulice Krakowską do rynku, gdzie Romowie złożyli kwiaty przed tablicą upamiętniającą ich rodaków zamordowanych przez Niemców podczas II wojny światowej. Następnie wyjechali z Tarnowa w stronę Żabna i Szczurowej, gdzie przez 4 dni będzie stało ich obozowisko.

Kolejny raz sprzed tarnowskiego Muzeum Etnograficznego, gdzie mieści się jedyna w Polsce, pierwsza na świecie stała wystawa poświęcona historii i kulturze Romów/Cyganów wyruszy rekonstruowany cygański tabor, który w ciągu 4 dni będzie wędrował drogami Małopolski, trasą Tarnów–Żabno–Bielcza–Borzęcin–Szczurowa, odwiedzając groby Romów pomordowanych w czasie II wojny.
Wydarzenie odbywać się będzie w dniach od 23 do 26 lipca 2015 r. Tabor poprowadzi Adam Bartosz.

To będzie gratka dla smakoszy. 19 lipca na tarnowskim Rynku odbędzie się największe wydarzenie kulinarne w Polsce - Małopolski Festiwal Smaku.  

- Chciałabym, aby w Tarnowie powstało Centrum Pamięci Martyrologii Polaków -mówi Barbara Syrek, wnuczka jednego z pierwszych więźniów obozu koncentracyjnego Auschwitz.

Od 1 do 9 lipca trwał będzie Wielki Odpust Tuchowski. Przed obrazem Matki Bożej będą się modlić pielgrzymi z diecezji tarnowskiej, różnych rejonów Polski a nawet z innych krajów.