Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Ponad czterdziestu pracowników centrów informacji z całej Polski oraz przedstawiciele Polskiej Organizacji Turystycznej przyjechali do Tarnowa. Uczestnicy dwudniowego forum omawiali najważniejsze wyzwania związane z organizacją turystyki.

19 listopada br. rozpoczęło się w Tarnowie Walne Zgromadzenie Forum Informacji Turystycznej. Spotkanie otworzyła Elżbieta Wąsowicz-Zaborek, Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

W tym tygodniu do Tarnowa zjadą przedstawiciele punktów informacji turystycznej z całej Polski. Corocznemu spotkaniu przewodniczyć będą władze Polskiej Organizacji Turystycznej.

Jak się okazuje tegoroczna edycja festiwalu przyciągnie do Tarnowa fanów jazzu nie tylko z Polski, ale także Europy. Bilety na koncert gwiazdy Festiwalu kwartetu Medeski/Scofield/Martin/Wood zostały zakupione m.in. przez miłośników jazzu z Niemiec oraz z wielu miast w Polsce m.in. Gdańska, Łodzi, Warszawy, Poznania, Katowic, Rzeszowa i Krakowa. 15 listopada Tarnów stanie się międzynarodową stolicą jazzu. - See more at: http://www.tarnow.pl/Kultura/Aktualnosci-kulturalne/Ogromne-zainteresowanie-Festiwalem-Jazz-Contest#sthash.Dhudvbdy.dpuf

W Muzeum Okręgowym będzie można nie tylko podziwiać piękne okazy bursztynu, ale również własnoręcznie wykonać z niego ozdoby.

Tradycyjne pod koniec roku odbywa się podsumowanie minionego sezonu campingowego i rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu "Mister Camping".

 

Dzięki nowym inwestycjom i podnoszeniu standardu, niezmiennie począwszy od 1997 roku tarnowski camping zostaje regularnie nagradzany, w tym roku "Pod Jabłoniami" zajął I miejsce w prestiżowym, ogólnopolskim konkursie!

Na ulicach Tarnowa będzie zasadzka. Pojawią się uzbrojeni żołnierze. Ale będzie to tylko gra historyczna Tarnów'46. Jedyna taka w Polsce. Weźmie w niej udział ponad 160 osób z całego kraju przebranych w stylu lat czterdziestych ubiegłego wieku.

W dniach 23-25 października 2014 roku Tarnów wraz z Powiatem Tarnowskim zaprasza na stoisko 58 w Pawilonie 3A (wspólne stoisko Małopolski). Tarnowskie Centrum Informacji przygotowało dla zwiedzających konkursy, w którym główną nagrodą jest weekend w Tarnowie dla dwóch osób. Do wygrania również mapy, przewodniki, gadżety.

Odpowiedzi na to pytanie szukano podczas międzynarodowej konferencji zorganizowanej przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Zaproszeni goście z kraju i zagranicy wymieniali spostrzeżenia i dzielili się swoimi doświadczeniami.

Od dłuższego czasu śledzimy kolejne przedsięwzięcia, w których bierze udział małopolski camper, mobilna wizytówka regionu. Właśnie pokonuje trasę śródziemnomorską, aby zaprezentować turystyczną ofertę Małopolski we Włoszech, Francji i Hiszpanii.