Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Przystanek Woodstock dzięki MGGP Aero jest pierwszym w Europie, a drugim na świecie (po festiwalu Burning Man w Newadzie) festiwalem muzycznym, którego aplikacja mapowa wyposażona jest w wysokorozdzielcze zdjęcia lotnicze terenu imprezy wykonane zaledwie kilkadziesiąt godzin wcześniej. 

W sierpniu zapraszamy do Tarnowa na niedzielne spacerki!

Kolorowe cygańskie wozy wyruszyły sprzed tarnowskiego Muzeum Etnograficznego w 16. Międzynarodowym Taborze Pamięci Romów. Wozy przejechały przez ulice Krakowską do rynku, gdzie Romowie złożyli kwiaty przed tablicą upamiętniającą ich rodaków zamordowanych przez Niemców podczas II wojny światowej. Następnie wyjechali z Tarnowa w stronę Żabna i Szczurowej, gdzie przez 4 dni będzie stało ich obozowisko.

Kolejny raz sprzed tarnowskiego Muzeum Etnograficznego, gdzie mieści się jedyna w Polsce, pierwsza na świecie stała wystawa poświęcona historii i kulturze Romów/Cyganów wyruszy rekonstruowany cygański tabor, który w ciągu 4 dni będzie wędrował drogami Małopolski, trasą Tarnów–Żabno–Bielcza–Borzęcin–Szczurowa, odwiedzając groby Romów pomordowanych w czasie II wojny.
Wydarzenie odbywać się będzie w dniach od 23 do 26 lipca 2015 r. Tabor poprowadzi Adam Bartosz.

To będzie gratka dla smakoszy. 19 lipca na tarnowskim Rynku odbędzie się największe wydarzenie kulinarne w Polsce - Małopolski Festiwal Smaku.  

- Chciałabym, aby w Tarnowie powstało Centrum Pamięci Martyrologii Polaków -mówi Barbara Syrek, wnuczka jednego z pierwszych więźniów obozu koncentracyjnego Auschwitz.

Od 1 do 9 lipca trwał będzie Wielki Odpust Tuchowski. Przed obrazem Matki Bożej będą się modlić pielgrzymi z diecezji tarnowskiej, różnych rejonów Polski a nawet z innych krajów.

Lato nadchodzi, a wraz z nim sezon na imprezy plenerowe i koncerty w ramach świąt miast i gmin. Na scenach w całym regionie zaprezentują się nam w najbliższych tygodniach artyści znani z pierwszych stron gazet i czołowych miejsc na listach przebojów. 

Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Komitet Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie oraz Gmina Tarnów zapraszają na kolejną edycję Galicjaner Sztetl (Dni Pamięci Żydów Galicyjskich).

W dniach 5 i 6 czerwca w Zalipiu odbywać się będzie kolejna edycja konkursu „Malowana Chata”. 7 czerwca w Domu Malarek w Zalipiu odbędzie się uroczystość ogłoszenia wyników i festyn ludowy z blokiem imprez folklorystycznych. Nasza redakcja jest jednym z patronów medialnych konkursu.