Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

British Airways chce wkrótce serwować swoim pasażerom tzw. cyfrową pigułkę – mikroskopijne urządzenie, które… z poziomu naszego żołądka będzie informować załogę o naszym samopoczuciu i aktualnych potrzebach.

Województwo małopolskie odebrało dzisiaj sześć nowoczesnych Impulsów, które zostały wyprodukowane w fabryce Newag w Nowym Sączu. Pierwszych pasażerów zabiorą na pokład 11 grudnia. Nowy tabor z Newagu trafi do obsługi trzeciej linii Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej z Krakowa do Tarnowa oraz połączeń do Nowego Sącza i Krynicy. Województwo małopolskie zamówiło dwanaście pojazdów za kwotę blisko 300 mln zł brutto. Zgodnie z umową, z końcem roku na tory wyjadą cztery 5-członowe i dwa 4-członowe Impulsy. Pozostała część zamówienia zostanie zrealizowana do połowy lutego 2017 roku.

Tarnowski dworzec PKP przeniesie się w czasie - dokładnie 160 lat. Właśnie tyle trwa historia kolei w mieście. Ten jubileusz już dziś będą świętować kolejarze i historycy.

Po siedmiu latach wraca bezpośrednie połączenie lotnicze między Krakowem a Chicago. Pierwsi pasażerowie wyruszą w podróż w lipcu przyszłego roku. Według szacunków władz lotniska, między Małopolską a Chicago podróżuje obecnie prawie sto tysięcy osób rocznie. Niestety do tej pory mogli korzystać tylko z połączeń z przesiadką. To także dobra wiadomość dla pasażerów ze Śląska i Słowacji.

Od poniedziałku 21 listopada 2016 od godz. 8:00, w związku z przebudową, zostanie zamknięty przejazd kolejowy na okres około 2 tygodni. W związku z zamknięciem przejazdu, zmieni się trasa kursów linii 31 wykonywanych do Szpitala Św. Łukasza i do Woli Rzędzińskiej.

Na stronie internetowej PKP Intercity ukazała się informacja, iż przewoźnik „rusza” z jesienną edycją akcji „Strefa Kulturalnego Podróżowania”. Mówiąc ściślej, w pociągach, które ruszają ze stacji, wyświetlane są od listopada poglądowe filmiki poruszające drażliwe tematy poprawności zachowań pasażerów. Filmy emitowane są też na wybranych dworcach i w internecie.

Świętujące 15-lecie swojej działalności, Przewozy Regionalne przygotowały kolejną promocję. Na pasażerów czeka pula 1500 biletów za złotówkę, które można kupić za pośrednictwem internetowych kanałów sprzedaży.

PolskiBus.com nawiązuje współpracę partnerską z firmą Ideal Travel, w ramach której mieszkańcy m.in. Tarnowa otrzymają codzienne połączenia do Lwowa i 6 innych ukraińskich miast.

Za sprawą spółki SKPL Cargo po 16 latach pociągi pasażerskie mogłyby wrócić na linię z Tarnowa do Dąbrowy Tarnowskiej, a w przyszłości być może także na trasę do Szczucina. Kosztowałoby to jednak samorządy ponad milion dwieście tysięcy złotych rocznie. Pokrycie około 70 procent kosztów zadeklarował Urząd Marszałkowski. Samorządowcy z Powiśla mają jednak wątpliwości, czy kolej na tej trasie ma szansę na przyciągnięcie podróżnych.

Od wczoraj ostatnia korekta rozkładu jazdy w tym roku. Zmiany są kosmetyczne. Szczegóły dot. odjazdów i przyjazdów ze stacji TARNÓW na http://www.it.tarnow.pl/index.php/pol/Komunikacja/Kolejowa

Archiwalne