Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Tauron Azoty Tarnów - z taką nazwą na plastronie w nowym sezonie ekstraligi wyjadą na tor żużlowcy „jaskółek”. Skład tarnowskich żużlowców może wzmocnić jeszcze Przemysław Pawlicki. Na razie trwają rozmowy w tej sprawie.

Grupa zapaleńców kierowana przez Marka Roleskiego, znanego producenta musztardy i keczupu, zrekonstruowała balon na ogrzane powietrze braci Montgolfier. Pierwszy lot zorganizowano w 1783 r. w Paryżu, Po 227 latach kopia balonu poleci po raz pierwszy w Tarnowie.

Przyjedź, zabierz znajomych i zjeżdżaj!:)

Obfite opady śniegu i minusowa temperatura w mieście skutecznie utrudniają życie, na stokach to połączenie tworzy znakomite warunki.

Wyciąg narciarski w Jastrzębi koło Ciężkowic został wystawiony na sprzedaż. Gmina zdecydowała się na zbycie blisko 4-hektarowej nieruchomości z wyciągiem orczykowym i budynkiem małej gastronomii po nieudanych wspomnieniach z wydzierżawianiem stoku prywatnym najemcom.

Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje że od dzisiaj tj. 7 grudnia 2009 r. od godziny 10.00 zostaje uruchomione zadaszone lodowisko sztucznie mrożone przy ulicy Wojska Polskiego 14 .

Promować Małopolskę na sportowych arenach i w internecie mają także odnoszące sukcesy w swoich dyscyplinach koszykarki Wisły Can-Pack oraz siatkarki Bank PBS Muszynianki Fakro.

Obecne władze Tarnowa przedstawiają kolejne projekty, które zostaną ujęte w tzw. "Wieloletnim Planie Inwestycyjnym Gminy Miasta Tarnowa na lata 2008-2013". Są to projekty związane zarówno z budownictwem jak i sportem oraz promocją miasta.

Polski Związek Motorowy przyznał organizację finału Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu, Unii Tarnów Żużlowej Sportowej Spółce Akcyjnej. Zawody odbędą się 4 września 2010 na Stadionie Miejskim w Tarnowie.

Archiwalne