Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

O Perle Renesansu po hiszpańsku.

W wieku 94 lat zmarł na Kubie Zygmunt Sobolewski, jeden z czterech ostatnich żyjących byłych więźniów pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz - poinformował PAP Adam Cyra z Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Przy ulicy Wałowej, na ścianie budynku stojącego obok pomnika generała Józefa Bema powstanie mural przedstawiający fragment „Panoramy Siedmiogrodzkiej”. Koszt przedsięwzięcia wynieść ma 25 tysięcy złotych. Prace rozpoczną się na początku września.

Wyprodukowali teledysk dla piosenki, w której śpiewa członek legendarnego zespołu 2Paca - The Outlawz. Autorami tego nagrania są tarnowianie - bracia Mateusz Kijak i Krystian Kijak z zespołu Nowa Epopeja Cru. Za muzykę odpowiada Abonive, polski producent na stałe mieszkający w Hiszpanii.

Relacja blogerów z Hiszpanii - pobyt w Dworku Prezydenckim w Zgłobicach.

Rokrocznie Tarnów odwiedza kilkaset tysięcy turystów z kraju i zagranicy. Poza krajanami najczęściej przyjeżdżają Europejczycy, a ostatnio odwiedzają nas goście z Japonii i Chin oraz innych egzotycznych miejsc.  Nie tylko podziwiają zabytki, ale także doceniają gościnność tarnowian.

Tarnowscy policjanci tego lata po raz pierwszy wsiedli na służbowe dwa kółka. W weekendy i ciepłe dni patrolują przede wszystkim stawy i kąpieliska w gminie Radłów i Wierzchosławice, a także ścieżkę rowerową VeloDunajec. Ma to być nie tylko zdrowszy, ale skuteczniejszy sposób dotarcia do trudno dostępnych dla radiowozu miejsc. Na policjantów szczególnie liczą sąsiedzi ścieżki, narzekający na nielegalnie jeżdżące tam motocykle, a nawet samochody.

W USA dodatkowe opłaty w hotelach, które nie są ujęte w ramach rezerwacji, są prawdziwą plagą. W Polsce hotelarze też zaczynają eksperymentować z tą praktyką, nie zawsze w pełni uczciwie.

Na portalach podróżniczych z całego świata zdjęcia nieskażonej cywilizacją i kolorowej wioski robią furorę. W położonym nieopodal Tarnowa w Małopolsce Zalipiu kolorowe, ręcznie malowane kwiaty można zobaczyć na domach, kościele, ogrodzeniach, kurnikach, budach dla psów czy nawet... wiaderkach.

Jesienią tego roku Centrum Sztuki Mościce otworzy z Państwa udziałem wystawę poświęconą Mościckim ogrodom. Poprzez zdjęcia z Państwa rodzinnych albumów, organizatorzy chcą pokazać życie w Mościcach, zarówno przed jak i po II wojnie. Mościce są miejscem niezwykłym, zaprojektowanym od samego początku z myślą o jego mieszkańcach. Miel oni pracować, uczyć się i odpoczywać wśród zieleni, w sąsiedztwie fabryki, która z czasem stała się głównym sponsorem dzielnicy.

Archiwalne