Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Herbata Tarninówka oraz tarnowskie korale wybrane spośród miejscowych pamiątek.

W wieku 92 lat w Krakowie zmarł prof. Bronisław Chromy – rzeźbiarz, medalier i malarz - podał Urząd Miasta Krakowa. Był autorem pomników i rzeźb plenerowych w miastach całej Polski, współzałożycielem Piwnicy pod Baranami.

…Zdarzają się jednak pomysły niekonwencjonalne. Wśród nich autorki wymieniają m.in. minitermoforek z Tarnowa z napisem „Ciepło z Tarnowa”...

Wyróżnienie w konkursie Kryształy PR w kategorii „Najlepszy wizerunek w mediach społecznościowych”, organizowanym w ramach XIV Ogólnopolskiej Konferencji „PR w samorządzie i administracji państwowej”, otrzymał Urząd Miasta Tarnowa. Oznacza to, że profile miasta Tarnowa w social mediach znalazły się w pierwszej piątce w kraju wśród profili prowadzonych przez samorządy i instytucje państwowe.

We wrześniu krakowskie lotnisko obsłużyło 545 835 pasażerów. Jest to wynik o 16 procent lepszy (ok. 76,5 tysiąca dodatkowych pasażerów) niż we wrześniu 2016 roku. W minionym miesiącu odnotowano łącznie 4238 startów i lądowań tj. o 12 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego obsługa hotelu zostawia na waszych poduszkach czekoladki? Z pewnością myśleliście, że to miły gest i... mieliście rację, jednak ta słodka niespodzianka ma bardzo długą historię.

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego w niektórych hotelach nie ma pokoju 420? Po 419 występuje od razu pokój nr 421 lub... 419 + 1. Chociaż nie jest to powszechne i uznawane na całym świecie, to niektórzy właściciele hoteli, wolą się zabezpieczyć. Przed czym?

W grupie zadań, które mogą zostać zrealizowane w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego znalazła się m.in. „Wirtualna rekonstrukcja zamku na górze św. Marcina w Tarnowie”. Jeśli projekt znajdzie poparcie w trwającym właśnie głosowaniu mieszkańców możliwa będzie realizacja pionierskiego w Polsce zadania - cyfrowej rekonstrukcji tego typu budowli.

Ludzka głowa wypełniona książkami - już wkrótce takie nietypowe półki pojawią się na ulicach Tarnowa. Miejska biblioteka publiczna ogłosiła konkurs na tarnowskie mobilne biblioteczki i zwyciężył projekt półek w kształcie głowy.

W weekend we Włocławku odbyły się ostatnie zawody rozgrywane w ramach Balonowego Pucharu Polski.  Zwycięzcą tegorocznej edycji Balonowego Pucharu Polski został Mateusz Rękas, reprezentant Mościckiego Klubu Balonowego.

Archiwalne