Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

„Panorama Siedmiogrodzka”, której fragmenty posiada Muzeum Okręgowe w Tarnowie jest tego samego autora, co „Panorama Racławicka” znajdująca się we Wrocławiu? Jan Styka namalował obydwa, monumentalne obrazy o wymiarach 120 x 15 metrów w latach 90. XIX w.

W Tarnowie, na rynku istniało miejskie więzienie tzw. „dół złoczyńców”? 

Zegar na wieży ratuszowej jest najstarszy w Małopolsce?

W Tarnowie znajduje się fontanna z układem słonecznym?

Urządzenia mobilne odgrywają ogromną rolę w naszym życiu. Czasem są dla nas ważniejsze niż nasz partner życiowy. Przynajmniej w podróży. Okazuje się bowiem, że coraz częściej wolimy podróżować ze smartfonem niż z… ukochaną osobą! Takie są przynajmniej wnioski z badania Mobile Travel Tracker Survey przygotowanego przez Hotels.com.

Popularna usługa Google Maps może wkrótce zyskać kolejną funkcję przydatną kierowcom. Z przecieków wynika, że koncern Google wkrótce wyposaży swój flagowy produkt w opcję wyszukiwania wolnych miejsc parkingowych.

Oryginalna brama z tarnowskiego cmentarza żydowskiego znajduje się w Waszyngtonie?

Tarnowska dzielnica Mościce zaprojektowana i zbudowana była wg tej samej koncepcji co słynny katowicki Giszowiec?

Jedne z najpiękniejszych cmentarzy z okresu I Wojny Światowej w subregionie tarnowskim znów wypięknieją dzięki współpracy Małopolski z Austriackim Czarnym Krzyżem. Tym razem w ramach partnerstwa 28 młodych Austriaków przez dwa tygodnie będzie porządkować cmentarze w nr 187 Lichwinie i nr 189 Lubiance.

Samorządowcy wycofują się z planów przekształcenia nieczynnej od lat linii kolejowej z Tarnowa do Szczucina w ścieżkę rowerową. Przeciwko tym planom protestowało m.in. Stowarzyszenie Miłośników Kolei z Krakowa, a także część okolicznych mieszkańców. Zwracali oni uwagę na to, że w okolicy powstają już ścieżki rowerowe na wałach Dunajca czy Wisły, a Szczucinka jeszcze może się przydać. Miłośnicy kolei zyskali też poparcie w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, które właśnie poinformowało o wstrzymaniu likwidacji Szczucinki. Samorządowcy wycofują się tego pomysłu jednak przede wszystkim ze względu na pieniądze.