Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W Tarnowie znajduje się jedna z pierwszych ulic na ziemiach polskich, któremu patronuje osoba żydowskiego pochodzenia?

W Katalonii jest plac nazwany imieniem tarnowianina?

Obraz „TodMachine” to nowa produkcja tarnowskich twórców. W filmowych scenach pokazują się wyjątkowe pejzaże miasta

Laureat wielu nagród literackich, takich jak Nagroda Polskiego PEN Clubu czy Nagroda Literacka miasta Poznania, Żyd z urodzenia, katolik z wyboru – tarnowianin Roman Brandstaetter mieszkał, pracował, zmarł i został pochowany w Poznaniu?

Największy mural tarnowski powstał na budynkach oraz murze przy Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Obraz przedstawia galaktycznego podróżnika, który przybywa do Tarnowa w poszukiwaniu tarniny. 

Uczniowie V Liceum w Tarnowie, uczestnicy polsko-izraelskiego projektu edukacyjnego Permeation-Przenikanie, kontynuując swoje poszukiwania trafili na kolejną ważną dla historii lokalnej postać, którą nawali "tarnowskim Schindlerem". Mowa o Juliuszu Madritschu, który w Tarnowie, Krakowie i Bochni uratował około 4 tysiące żydów.

Najstarszy zegar ratuszowy znajduje się w Tarnowie?

W Tarnowie powstała pierwsza w Europie stała ekspozycja poświęcona kulturze i historii Romów?

Opublikowano: 6 listopada, 2016 Udostępnij na Facebooku REKLAMA Posiadamy tak zaawansowaną technologię, że mając do dyspozycji szybkie łącze internetowe, możemy znaleźć informacje praktycznie na każdy temat. W ciągu zaledwie kilku minut możemy znaleźć przepis na najsmaczniejsze ciasto lub dowiedzieć się czegoś o teorii dualizmu korpuskularno-falowego.

Jak co roku w dniu Wszystkich Świętych ruszyliśmy całymi rodzinami na cmentarze. Na grobach pojawiły się znicze i kwiaty. Także i na tych nieco już zapomnianych.