Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Street View to jedna z najpopularniejszych funkcji Map Google. Dzięki niej możemy wirtualnie podróżować po świecie, oglądając miejsca na zdjęciach panoramicznych z perspektywy przechodnia. Samochody Street View w najbliższych dniach ponownie wyjadą na ulice polskich miast. Zawitają także do Małopolski!

Prawie 200 kominiarzy z całej Polski przemaszerowało ulicami Tarnowa. W mieście świętowali obchody Dnia Kominiarza, który przypada 4 maja. Fot. Paweł Topolski.

Pasażerowie coraz częściej zabierają ze sobą w podróż zwierzęta - najczęściej są to psy i koty. Kraków Airport to pierwszy port lotniczy w Polsce, który wprowadził udogodnienia dla czworonogów.

88 lat temu w Tarnowie ukazał się I numer „Tygodnika Żydowskiego?

Ponad 5 milionów złotych dofinansowania otrzymało tarnowskie muzeum okręgowe na remont swojej starej siedziby. Dzięki pieniądzom, w kamienicy przy Rynku powstanie nowoczesny oddział tarnowskiego muzeum z multimedialną wystawą o "Dziejach Tarnowa"

Wrak samolotu Douglas C-47 Skytrain/Dakota jest już w Zabawie pod Tarnowem. Taką maszyną Jan Nowak-Jeziorański został przerzucony do Polski w trakcie II wojny światowej. Wylądował wtedy pod Tarnowem, a akcja odbyła się pod kryptonimem Most III. Pomnik ją upamiętniający stanął we wsi Zabawa. Teraz wystawiony będzie tam również cenny wrak zabytkowej Dakoty ofiarowany przez prywatnego kolekcjonera.

Popularne wyzwanie internetowe przyciąga graczy na najstarszy tarnowski cmentarz. Nie wszystkim tarnowianom odwiedzającym groby bliskich takie zachowanie się podoba.

Mark Zuckerberg uzależnia przyszłość Facebooka od rozwoju rozszerzonej rzeczywistości. Technologia polega na nakładaniu cyfrowych obrazów na rzeczywistym świecie. Sztandarowym przykładem jej wykorzystania są filtry w aplikacji Snapchata.

Najdłuższy szlak europejski przechodzi przez Tarnów?

W drewnianym kościółku „na Terlikówce” znajduje się renesansowy obraz św. Trójcy namalowany w typie „Tronu Łaski” z napisem w języku hebrajskim a Bóg Ojciec, ma u lewej ręki 6 palców czyli tyle ile dni stworzenia świata?