Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Najstarszy w Polsce działający, ręcznie nakręcany zegar ratuszowy w Tarnowie. Mechanizm z XVI wieku odmierza czas na wieży gmachu tarnowskiego ratusza, uznawanego za najcenniejszy zabytek i symbol tego miasta. Codziennie w południe ze szczytu jego wieży rozlega się głos hejnału skomponowanego przez Stanisława Rzepeckiego w 1972 roku.

Dworek Paderewskiego w Kąśnej Dolnej jeszcze w tym miesiącu oficjalnie zostanie przekazany do Ministerstwa Kultury. Zarząd powiatu tarnowskiego podpisał umowę, która gwarantuje Kąśnej dostęp do sporych środków finansowych umożliwiających realizację większych, niż do tej pory przedsięwzięć kulturalnych.

Węzeł autostrady Tarnów - Zachód zmieni się na Tarnów - Mościce, natomiast Tarnów - Północ na Tarnów - Centrum. To jednak nie koniec, bo na autostradzie od Krakowa i Rzeszowa pojawi się też więcej znaków wskazujących kierunek do Tarnowa. O zmiany ubiegała się Izba Przemysłowa-Handlowa w Tarnowie.

W Tarnowie znajdują się najwyższe w Europie nagrobne pomniki?

Najstarszy zegar ratuszowy znajduje się w Tarnowie?

Największy małopolski drewniany kościółek znajduje się w regionie tarnowskim?

Kościół parafialny w Skrzyszowie koło Tarnowa ma 500 lat.

Rafał Nijak dokonał rekonstrukcji zabudowań kompleksu dawnego klasztoru bernardynów w Tarnowie. Tylko zobaczcie...

Jest szansa na pozytywne zakończenie wieloletnich starań kombatantów - prawdopodobnie za dwa lata w Tarnowie powstanie muzeum Armii Krajowej.

Po Tarnowie jeździły „Biedronki”?