Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W najbliższą niedzielę 1 lutego 2015 r. zapraszamy do Gospodarstwa Agroturystycznego„Filipówka na Podlesiu” (www.filipowka.dobrynocleg.pl) w Uniszowej (Gmina Ryglice) na rozpoczęcie sezonu kuligowego "Kuligi konne dla małego i dużego".

 

Tarnowskie propozycje na dzień zakochanych.

Ciekawe ferie? Oczywiście w Małopolsce! Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego po raz kolejny wspiera organizatorów wydarzeń, które odbywać się będą w naszym regionie w ferie. Kalendarz najciekawszych inicjatyw i pomysłów na spędzenie wolnego czasu ukaże się na portalu Wrota Małopolski. Już dziś można zgłaszać swoje projekty

Sylwester to czas hucznych zabaw, spotkań i prywatek domowych. Prawie każda restauracja przygotowała ofertę na ten wyjątkowy wieczór. Jeśli kogoś nie stać na bilet do wykwintnego lokalu, może spędzić sylwestra pod gołym niebem. W tym roku na tarnowskim Rynku z głośników rozbrzmiewała będzie muzyka, a o północy rozpocznie się pokaz sztucznych ogni. Przygotowaliśmy dla państwa niektóre oferty zabaw sylwestrowych z regionu.

To kolędowanie, wóz z sianem i takie spontaniczne spotkanie w środku miasta przypomina mi dziecięce lata – mówi włoski turysta. Takich rzeczy obecnie w Italii nie ma.

Wóz z pachnącym sianem wigilijnym przyjechał do Tarnowa. Ten tradycyjny korowód z grupą kolędniczą „Kumotry" ma już swoją kilkunastoletnią tradycję.

Ponad czterdziestu pracowników centrów informacji z całej Polski oraz przedstawiciele Polskiej Organizacji Turystycznej przyjechali do Tarnowa. Uczestnicy dwudniowego forum omawiali najważniejsze wyzwania związane z organizacją turystyki.

19 listopada br. rozpoczęło się w Tarnowie Walne Zgromadzenie Forum Informacji Turystycznej. Spotkanie otworzyła Elżbieta Wąsowicz-Zaborek, Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

W tym tygodniu do Tarnowa zjadą przedstawiciele punktów informacji turystycznej z całej Polski. Corocznemu spotkaniu przewodniczyć będą władze Polskiej Organizacji Turystycznej.

Jak się okazuje tegoroczna edycja festiwalu przyciągnie do Tarnowa fanów jazzu nie tylko z Polski, ale także Europy. Bilety na koncert gwiazdy Festiwalu kwartetu Medeski/Scofield/Martin/Wood zostały zakupione m.in. przez miłośników jazzu z Niemiec oraz z wielu miast w Polsce m.in. Gdańska, Łodzi, Warszawy, Poznania, Katowic, Rzeszowa i Krakowa. 15 listopada Tarnów stanie się międzynarodową stolicą jazzu. - See more at: http://www.tarnow.pl/Kultura/Aktualnosci-kulturalne/Ogromne-zainteresowanie-Festiwalem-Jazz-Contest#sthash.Dhudvbdy.dpuf

W Muzeum Okręgowym będzie można nie tylko podziwiać piękne okazy bursztynu, ale również własnoręcznie wykonać z niego ozdoby.