Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Komitet Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie oraz Gmina Tarnów zapraszają na kolejną edycję Galicjaner Sztetl (Dni Pamięci Żydów Galicyjskich).

W dniach 5 i 6 czerwca w Zalipiu odbywać się będzie kolejna edycja konkursu „Malowana Chata”. 7 czerwca w Domu Malarek w Zalipiu odbędzie się uroczystość ogłoszenia wyników i festyn ludowy z blokiem imprez folklorystycznych. Nasza redakcja jest jednym z patronów medialnych konkursu.

Festiwal odbędzie się 17 maja (niedziela) w godzinach od 10 do 17 w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego. Będą występy muzyczne, pokazy akrobatyczne, degustacje, promocje, prezentacje. Wstęp na festiwal jest wolny.

W najbliższą niedzielę 1 lutego 2015 r. zapraszamy do Gospodarstwa Agroturystycznego„Filipówka na Podlesiu” (www.filipowka.dobrynocleg.pl) w Uniszowej (Gmina Ryglice) na rozpoczęcie sezonu kuligowego "Kuligi konne dla małego i dużego".

 

Tarnowskie propozycje na dzień zakochanych.

Ciekawe ferie? Oczywiście w Małopolsce! Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego po raz kolejny wspiera organizatorów wydarzeń, które odbywać się będą w naszym regionie w ferie. Kalendarz najciekawszych inicjatyw i pomysłów na spędzenie wolnego czasu ukaże się na portalu Wrota Małopolski. Już dziś można zgłaszać swoje projekty

Sylwester to czas hucznych zabaw, spotkań i prywatek domowych. Prawie każda restauracja przygotowała ofertę na ten wyjątkowy wieczór. Jeśli kogoś nie stać na bilet do wykwintnego lokalu, może spędzić sylwestra pod gołym niebem. W tym roku na tarnowskim Rynku z głośników rozbrzmiewała będzie muzyka, a o północy rozpocznie się pokaz sztucznych ogni. Przygotowaliśmy dla państwa niektóre oferty zabaw sylwestrowych z regionu.

To kolędowanie, wóz z sianem i takie spontaniczne spotkanie w środku miasta przypomina mi dziecięce lata – mówi włoski turysta. Takich rzeczy obecnie w Italii nie ma.

Wóz z pachnącym sianem wigilijnym przyjechał do Tarnowa. Ten tradycyjny korowód z grupą kolędniczą „Kumotry" ma już swoją kilkunastoletnią tradycję.

Ponad czterdziestu pracowników centrów informacji z całej Polski oraz przedstawiciele Polskiej Organizacji Turystycznej przyjechali do Tarnowa. Uczestnicy dwudniowego forum omawiali najważniejsze wyzwania związane z organizacją turystyki.

19 listopada br. rozpoczęło się w Tarnowie Walne Zgromadzenie Forum Informacji Turystycznej. Spotkanie otworzyła Elżbieta Wąsowicz-Zaborek, Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.