Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Na płycie lotniska uruchomiono fanfary wodne, a w terminalu grał zespół jazzowy. 3 lipca do Krakowa dotarł pierwszy samolot z Chicago. Dreamliner LOT-u wylądował w Balicach około godziny 11:00. Przyleciało nim 250 osób.

11 nowych połączeń pojawi się w letnim rozkładzie lotów lotniska Kraków Airport, który wchodzi w życie w ten weekend. Najważniejszą nowością jest przywrócenie przez LOT, po niemal siedmiu latach przerwy, bezpośrednich lotów transatlantyckich do Chicago.

Blisko pół miliona pasażerów przewiozły w styczniu należące do wojewódzkiego samorządu Koleje Małopolskie. W porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku liczba ta wzrosła o ponad 60 procent. Jak sobie radzi linia z Tarnowa do Nowego Sącza i Krynicy?

Linia lotnicza Ryanair ogłosiła największy w historii rozkład lotów z Krakowa, 14 nowych tras: Ateny, Barcelona, Berlin, Glasgow, Gӧteborg, Lizbona, Malmo, Marrakesz, Marsylia, Neapol, Norymberga, Praga, Sewilla i Tel Awiw, 3 nowości w sezonie zimowym: Porto, Walencja i Wenecja Treviso (50 tras łącznie).

Z Tarnowa do Krakowa bilet drożeje o złotówkę. Od poniedziałku bilet jednorazowy kosztować będzie 12,00 zł (przejazd od 55 do 75 minut) a na lotnisko Balice 21.00 zł (z przesiadką na dworcu głównym w Krakowie z czasem przejazdu ok. 1,5 godziny).

Kierowcy będą mogli teraz łatwiej i szybciej dowiedzieć się o ewentualnym zamknięciu promów w Siedliszowicach i Otfinowie. Powiatowy Zarząd Dróg w Tarnowie postanowił przesyłać informacje przez Regionalny System Ostrzegania. Ostrzeżenia pojawią się na ekranach telewizorów czy smartfonów. Do tej pory o zamknięciu promu dowiadywali się z radia lub już na miejscu, bezpośrednio od przewoźników.

Koleje Małopolskie - spółka Województwa Małopolskiego – przyłączają się do 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 15 stycznia odbędzie się wyjątkowy przejazd nowoczesnym Impulsem z Krakowa do Jasła i Gorlic. Pasażerowie pojadą pociągiem w zamian za datek wrzucony do puszek WOŚP. A cel zbiórki jest naprawdę szczytny - w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Jedziesz pociągiem Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej? Podróżujesz nowoczesnym składem po Małopolsce i nie znasz ceny biletu? Publikujemy najważniejsze informacje o opłatach w pociągach kursujących po naszym regionie.

Linie lotnicze Ryanair, 1 grudnia wprowadziły usługę "Ryanair Holidays", oferując klientom pełne pakiety wakacyjne zawierające loty, zakwaterowanie oraz transfery.

Wtorkowa katastrofa samolotu pokazuje jak ważne jest dokładne zapoznanie się z instrukcjami bezpieczeństwa i później stosowanie się do nich. – Gdy samolot zmierzał w stronę ziemi, ludzie wstawali z miejsc i panikowali. Przeżyłem, bo zwinąłem się w pozycję embrionalną na fotelu – mówi jeden z ocalałych pasażerów feralnego lotu.

Archiwalne