Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Tancerki z tarnowskiej formacji LABIRYNT, reprezentujące Polskę na Mistrzostwach Świata Cheerleaders w Hong Kongu, zdobyły drugie miejsce! Taneczne zawody Cheerleadeing World Championships 2011 odbyły się w miniony weekend.

Coraz chłodniejsza aura sprzyja mrożeniu tafli sztucznego lodowiska przy ulicy Wojska Polskiego w Tarnowie. Amatorom łyżew ślizgawka udostępniona zostanie już za kilka dni.

Lubisz jeździć na rowerze? Poznaj możliwości nowe, Wschodniej Małopolski trasy rowerowe! Przemierzaj trasy na obszarze Lokalnej Grupy Działania Dunajec-Biała.

Tylu gwiazd związanych z polską kinematografią i telewizją w Tarnowie nie było od dawna. Powodem wizyty artystów w mieście nie jest impreza kulturalna, lecz... turniej tenisa ziemnego o puchar prezydenta miasta Tarnowa.

Minister sportu i turystyki Adam Giersz przyznał Edycie Ropek (Alpinus Azoty Tarnów Team) stypendium, nagrodę i dyplom za obronę w austriackim Imst tytułu mistrzyni Europy we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas.

Barbara Prymakowska "Najszybsza babcia świata" kilka dni temu zdeklasowała rywalki podczas Koral Maratonu, a siódmego listopada wystartuje w maratonie nowojorskim.

Imponująca forma biegaczkki nie przestaje zadziwiać.

Tarnów znalazł się w gronie 57 polskich miast, będących oficjalnymi partnerami Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2010. Zgodnie z tradycją Olimpiad Specjalnych wszystkie reprezentacje krajów z zagranicy odwiedzają miasta goszczące gospodarza Igrzysk przed oficjalnym rozpoczęciem zawodów.

W piątej edycji pucharu świata we wspinaczce sportowej, zawodniczka Alpinus Azoty Tarnów Team Edyta Ropek wywalczyła wysokie czwarte miejsce. Tarnowianka ustanowiła nowy kobiecy rekord Polski na dystansie 15 metrów.

Cheerleaderki z juniorskiego zespołu "Power Girls" prowadzonego przez Studio Tańca Honorata zdobyły wicemistrzostwo Europy Cheerleaders w kategorii cheer dance junior. Młode tarnowianki zostały pokonane różnicą zaledwie 0,34 pkt.

Iść w ślady Edyty Ropek czy Tomasza Oleksego - to marzenie wielu młodych tarnowian. Organizowane dla dzieci i młodzieży w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Krupniczej, zajęcia ze wspinaczki sportowej przyciągają liczną grupę śmiałków.

Archiwalne