Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Papież Franciszek mianował biskupem diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej, kapłana diecezji tarnowskiej ks. Mirosława Gucwę. Pracuje on w tym kraju od roku 1992, a od 2006 był wikariuszem generalnym diecezji Bouar. Jest pierwszym tarnowskim misjonarzem, który został biskupem w Afryce.

Tarnowski camping „Pod Jabłoniami” po raz czwarty z rzędu uzyskał tytuł „Mister Camping 2017”, zajmując pierwsze miejsce w konkursie na najlepszy camping w Polsce.

Jesteś w obcym kraju, siedzisz za kółkiem już dziesiątą godzinę, lepią ci się powieki i nie masz pojęcia, gdzie się zatrzymać na noc?

Dziś, 15 listopada, mija 195 lat od otwarcia naszego diecezjalnego seminarium duchownego.

Małopolski Tarnów to miejsce magiczne. Miasto jest nazywane polskim biegunem ciepła nie tylko ze względu na swoje położenie i wyjątkowo sprzyjające warunki atmosferyczne, ale i przez wzgląd na wyjątkowych ludzi, jakich można tu spotkać. To niezwykle urokliwe miejsce zapada w pamięć na bardzo długo.

Tarnowscy radni przyznali 50 tys. zł dotacji celowej z miejskiego budżetu na remont ogrodzenia zabytkowego Cmentarza Żydowskiego w Tarnowie. Ta jedna z najstarszych żydowskich nekropolii na południu Polski przechodzi najpoważniejszą renowację w swojej historii.

Rusza kolejna edycja akcji „Flaga na samochód”. Ten patriotyczny projekt realizowany jest przez Urząd Miasta Tarnowa już od 2008 roku, jego pierwsza edycja odbyła się z okazji dziewięćdziesiątej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku w kilku punktach Tarnowa mieszkańcy odebrać będą mogli ponad 1000 sztuk bezpłatnych flag na samochody.

Poland somehow manages to remain affordable and relatively under-visited. Sure, Kraków grabs the crowds, but you can explore here for less than in Prague or Berlin.

Chodzi o trzy drewniane rzeźby Józefa Wilkonia, które w okresie wakacyjnym były atrakcją centrum miasta. Drewniane zwierzaki za kilkanaście dni przeniesione zostaną do cieplejszego i bezpieczniejszego miejsca.

Fundacja „Trasa dla Bobasa” zaprasza do rozwiązania tych i wielu innych zagadek w czasie rodzinnej wycieczki do muzeum!

Archiwalne