Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Prędkość maksymalna, którą może rozwinąć motocykl to 100 kilometrów na godzinę. Przy 40-litrowym baku czas lotu wynosi około godziny - tłumaczy Marcin Karwat z firmy Skynamo z podtarnowskiego Wojnicza.

W Ohio trzy miasta: Youngstown, New Castle i Niles droczą się od lat, któremu z nich przypada zaszczyt bycia miejscem narodzin słynnej wytwórni filmowej Warner Brothers. Krasnosielcu, skąd wywodzi się trzech z czterech braci założycieli, do ukazania się mojej książki w 2011 roku nikt o tym nie wiedział. Laupheim, małe miasteczko w Wirtembergii, na każdym kroku podkreśla, że właśnie z tej miejscowości wywodzi się założyciel wielkiego hollywoodzkiego studia Universal, Carl Laemmle. Tymczasem w Tarnowie i okolicach nikt nie wie, że to nie dzięki Laemmlemu z Laupheim, lecz byłemu tarnowianinowi Markowi M. Dintenfassowi te dwa medialne giganty dzisiaj nadal istnieją i prosperują….

Co tak naprawdę przeciętny tarnowianin wie o Górze św. Marcina, dominującej (384 m.n.p.m.) nad miastem? Prawdę mówiąc- niewiele. Przede wszystkim to, że jest górą.

Na wystawie prezentowane są wydawnictwa BWA Tarnów projektu Magdaleny Burdzyńskiej: katalogi wystaw „Błądzić jest rzeczą” (red. Katarzyna Białousz, Anna Theiss) i „Ars moriendi” (red. Przemysław Chodań) oraz plakat wystawy Doroty Buczkowskiej „Królestwo”.

Pięcioosobowy skład z Tarnowa został przedstawiony jako przykład zespołu wykonującego muzykę a'cappella z wykorzystaniem różnych technik wokalnych, m.in. scatu czy beatboksu. Jak przekonuje Marcin Sobczyk (na co dzień szef wydziału kultury tarnowskiego magistratu), MONK wcale się o to nie starał. To wydawca zwrócił się do zespołu z taką propozycją.

Lidl Polska uruchamia nową usługę Lidl Podróże, w ramach której jako agent turystyczny od 12 września br. będzie oferować wycieczki krajowe i zagraniczne.

Jesienią 2020 r. powinien być gotowy nowy most na Wiśle łączący Borusową w Małopolsce z Nowym Korczynem w woj. świętokrzyskim. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie ogłosił przetarg na wykonawcę tej inwestycji. Będzie ona dofinansowana z RPO obu województw.

Mural przy Wałowej w Tarnowie to dopiero początek. Miasto może się promować przez znanych tarnowian – sugerują członkowie Rady Osiedla Starówka. Z ich inicjatywy pełną parą ruszyły właśnie prace na elewacji budynku przy pomniku generała Józefa Bema.

Google wprowadza nową funkcjonalność do swoich map. Pojawi się w nich zakładka "pytania i odpowiedzi" na temat konkretnych miejsc.

O Perle Renesansu po hiszpańsku.

Archiwalne