Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Do Tarnowa przyjechała dziś, 8 września, ekipa filmowców z Węgier, przygotowująca film o generale Józefie Bemie. Węgrzy kręcili materiały w miejscach związanych z naszym wspólnym bohaterem. 

Mowa o inicjatywie grupy społecznej "Anioł Struś", której członkowie marzą o ozdobieniu bocznej ściany bloku obrazem inspirowanym twórczością tarnowskiego artysty Jana Głuszaka "Dagaramy". Autorem projektu jest tarnowski plastyk Janusz Kołton.

Naukowcy wyliczają, że podczas podróży lotniczej nasze poczucie smaku jest nawet 30 proc. gorsze niż na ziemi. Oto kilka wskazówek, jak sobie z tym radzić.

W 1913 r. w Tarnowie przebywał Józef Piłsudski?

Niezwykłą popularność w wakacyjnych serwisach informacyjnych i mediach społecznościowych zdobył filmik z ulicznej kamery rejestrujący moment gwizdnięcia przez przechodzącą parę ciężkiego stolika z letniego ogródka restauracyjnego. Finał, pocieszający. Wychowawczy.

Firma Sotrender, specjalizująca się w badaniu aktywności internautów w mediach społecznościowych, przygotowała raport, w którym przebadano największe Fanpage polskich regionów. Najwięcej fanów ma strona Dzień Dobry Bieszczady. Najbardziej angażująca jest strona Małopolski

210 tys. amerykańskich dolarów kosztowała polskich podatników ziemia, na której dokładnie 88 lat temu rozpoczęto budowę fabryki nawozów azotowych w podtarnowskim Świerczkowie?

II wojna światowa zaczęła się w Tarnowie?

Zagraniczni inwestorzy, w tym azjatyckie fundusze, coraz częściej dostrzegają szanse, jakie daje polski rynek hotelowy. 

W Tarnowie mieszkał i pracował św. Szymon z Lipnicy? W 1465 roku był gwardianem w tarnowskim klasztorze O. Bernardynów. Urodził iw Lipnicy Murowanej ok 1435 r. a zmarł w Krakowie w 1482 roku. Został świętym w 2007 roku. Jego relikwie znajdują się m.in. w kościele w Mikołajowicach pod Tarnowem.