Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Urozmaiceniem radości wakacyjnych bywają kłopoty związane z niższą jakością usług, które klient w dobrej wierze zakupił. Co wtedy? Część macha na to ręką, nie chcąc psuć sobie dobrego humoru urlopowego, inni składają reklamację, a kolejni po otrzymaniu uzasadnienia, że wszystko było w porządku, oddają sprawy do sądu. O ile popularne staje się kupowanie ubezpieczeń turystycznych, o tyle polisy ochrony prawnej, które zapewniają, że ktoś w imieniu klienta zajmie się dochodzeniem zadośćuczynienia – nie są tak popularne. To kolejne pole, które starają się wypełnić firmy korzystające z rozwoju turystyki.

Odkrywamy część ludzkiej historii – mówią uczniowie i studenci, którzy porządkują nagrobki na Cmentarzu Żydowskim w Tarnowie. Jak mówią, dzięki tej pracy odkrywają to, co zostało już dawno zapomniane.

Według badania przeprowadzonego przez momondo, globalną wyszukiwarkę lotów, hoteli i wynajmu samochodów, 32 proc. Polaków uwzględnia w swoim budżecie wydatki na podróżowanie. Co ciekawe, chętniej przeznaczamy pieniądze na wyjazdy niż na nowe ubrania czy remont mieszkania. Dlatego postanowiliśmy zebrać kilka przydatnych wskazówek, które pozwolą nam spędzić niezapomniane wakacje przy minimalnych kosztach.

Zabytkowe ruiny na górze św. Marcina w Tarnowie po latach doczekają się wreszcie projektu konserwatorskiego. Badania finansuje magistrat.

Karabin wyłowiony przez wędkarza z Dunajca w Ostrowcu pod Tarnowem najprawdopodobniej już wkrótce trafi do tarnowskiego Muzeum Okręgowego. Przypomnijmy, owinięty plandeką karabin mauser leżał na dnie rzeki tuż przy brzegu. Zachował się w świetnym stanie. Mimo wcześniejszych przypuszczeń, że pochodzi z I wojny światowej ustalono, że wyprodukowany został w czasie II wojny światowej

Okazuje się, że bogatszy nie jest ten, kto posiada najwięcej rzeczy, ale ten, kto zgromadził najwięcej doświadczeń. To on w końcowym rozrachunku będzie szczęśliwszy.

73 lata temu na terenie niewielkiej podtarnowskiej wsi miały miejsce dramatyczne wydarzenia Akcji „III MOST”, które zmieniły losy II wojny światowej.

13 czerwca przypada rocznica pierwszego transportu z Tarnowa do KL Auschwitz. Na pamiątkę tego wydarzenia na Placu Więźniów Oświęcimia stanęła nietypowa budka telefoniczna, w której można odnaleźć nazwiska więźniów i posłuchać historii o tym wydarzeniu.

Otóż w latach 30–tych rezydował w klasztorze Sióstr Najświętszego Serca Jezusa, u tzw. ”Sercanek” w Zbylitowskiej Górze ksiądz kanonik Wojciech Orzech. Postać na wskroś niezwykła. Humanista, ale z niespotykanym talentem do majsterkowania i wymyślania wynalazków. I takich właśnie majsterkowiczów z okolicy zdołał gromadzić wokół siebie.

Funkcjonariusze policji na rowerach będą od czerwca normalnym widokiem na Velo Dunajec oraz Wiślanej Trasie Rowerowej. Rowerowe patrole mające strzec porządku na trasach będą mogły przeprowadzać kontrole rowerzystów przy użyciu alkomatów.