Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Tarnowskie kawiarnie i restauracje bywają najróżniejsze: włoskie, polskie czy serwujące kuchnię nowoczesną. Wszystkie mają jednak cechę wspólną - serwują doskonałe jedzenie, kawę i wino! Zobacz 10 najlepszych lokali w Tarnowie w które podbiły serca użytkowników TripAdvisora!

Stowarzyszenie „Cyfrowa Galicja”, prowadzące Tarnowsko-Galicyjską Bibliotekę Cyfrową, m.in. dzięki dofinansowaniu z budżetu Tarnowa i prowadzonej przez Stowarzyszenie digitalizacji, znacznie zwiększyło zasób obiektów dostępnych w cyfrowej formie.

Berliński ZTM w duecie z adidas Originals zaprezentowali pierwsze na świecie buty z biletem na komunikację miejską. Limitowana seria trafi do sprzedaży 16 stycznia. Właśnie poznaliśmy szczegóły projektu.

Każdy z nas wie, że Małopolskę i jej bogatą kulturę najlepiej poznawać osobiście. Jednak już niebawem podziwianie zabytkowych przedmiotów czy czytanie wyjątkowych dzieł na temat Małopolski będzie jeszcze bardziej dostępne za pomocą sieci. W tym roku instytucje kultury Województwa Małopolskiego będą realizować bowiem kilka wyjątkowych projektów dofinansowanych ze środków unijnych.

W kościele O. Bernardynów, w centrum miasta, albo w kościele w dzielnicy Mościce jeszcze do 2 lutego oglądać można ruchome szopki. U "Bernardynów" z elementami Tarnowa, a w Mościcach jedna z większych tego typu w Polsce.

Do końca stycznia w Tarnowie można podziwiać dekoracje świąteczne. Natomiast kilkanaście minut od Tarnowa w miejscowości Łęg Tarnowski, zobaczyć można największą iluminację świetlną w okolicy. Posesję przy ul. Zamościa 78 będzie można oglądać codziennie do 1 lutego w godz. 16-18 

Centrum Sztuki Mościce zaprasza dzieci i młodzież do udziału w warsztatach Miasto-Gra. Efektem zajęć będzie gra planszowa, stworzona w oparciu o znane tarnowskie miejsca i postaci. Warsztaty są częścią programu Bon Kultury.

Osioł, zwierzęta domowe i egzotyczne ptaki. W ogrodach Ojców Bernardynów w Tarnowie można odwiedzać żywą szopkę. Tradycyjnie w czasie świąteczno-noworocznym ogrody zakonników odwiedzają tłumy mieszkańców Tarnowa i regionu.

Dzięki pomysłom radnych i podpowiedziom mieszkańców zmianie ulega osiedle Starówka. Na skwerze O. Kokocińskiego , tuż obok fontanny powstał pierwszy w Tarnowie Zdrój miejski.

Działalność zainaugurowała telewizja internetowa Synaj.tv. Ma relacjonować wydarzenia religijne odbywające się na terenie diecezji tarnowskiej.

Archiwalne