Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W sobotę 2 lutego, o godz. 20:10 na antenie TVP2 rozpocznie się gala finałowa wyborów najpiękniejszej Polki - Miss Polonia 2012. Jedną z kandydatek do tego tytułu będzie pochodząca z Tuchowa Paulina Mróz.

Pod koniec marca Tarnów będzie gospodarzem „Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej”. To duże międzynarodowe wydarzenie, podczas którego w mieście gościć będą prezydenci Węgier i Polski oraz delegacje miast z obu krajów.

W minioną niedzielę wystartował kulinarny projekt Tarnowianie Gotują w Hotelu Tarnovia. Pierwszym znanym tarnowianinem, jaki zadebiutował na ekranie w roli kucharza była posłanka Urszula Augustyn. Przygotowana wg jej przepisu indyjska rozkosz wzbudziła ogólne uznanie licznie zgromadzonych w Tarnovii smakoszy. Ciepło na temat dania wypowiedziało się także jury.

Podczas gdy tablety zaliczają się coraz częściej do podstawowego wyposażenia miłośnika technologii, niektóre hotele idą o krok dalej.

Studenci po zdanej sesji egzaminacyjnej chcą w ciekawy i zazwyczaj aktywny sposób rozpocząć ferie zimowe.

Opinie zamieszczane na popularnych portalach branżowych mogą nie być aż tak istotne, jak się wcześniej wydawało - wynika z badań Market Metrix.

Telewizja BBC Entertainment z okazji premiery programu „Inspektor hotelowy” sprawdziła opinie Polaków dotyczące korzystania z hoteli. Ile osób przyznało się do zabierania ze sobą hotelowych ręczników?

W przeszłości tradycja ustna stanowiła jedyny sposób na przekazywanie historii, podtrzymanie zwyczajów, kultury i obrzędów. Znakomity gawędziarz był cenionym członkiem społeczności, a jego pracę sowicie nagradzano.

"Strząska" jest kolejnym produktem firmowanym przez Koło Gospodyń z Siedliszowic, które zostało wpisane na listę produktów regionalnych Ministerstwa Rolnictwa.

Gazeta Wyborcza w artykule „Wirtualne pensjonaty wciąż wizytówką Zakopanego” przedstawia problem z oszustami w Zakopanem, którzy po raz kolejny sprzedają fikcyjne usługi noclegowe wcześniej biorąc zaliczkę bądź też cała zapłatę. Dopiero na miejscu w Zakopanem okazuje się, że goście muszą szukać noclegu i płacić jeszcze raz.

Archiwalne