Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów „Miejsce przyjazne maluchom” w 10 jubileuszowej edycji akcji. Wśród 49 laureatów spoza samego Krakowa znalazło się również Tarnowskie Centrum Informacji. Akcja „Miejsce przyjazne maluchom” po raz pierwszy zorganizowana została w 2006 roku i obejmowała tylko Kraków, natomiast w 2012 r. została rozszerzona o całą Małopolskę.

Dwór Prezydencki otrzymał certyfikat jakości HeritageHotels.pl . Organizacji zrzeszającej hotele historyczne o najwyższej jakości usług. Otrzymaliśmy wyróżnienie za dobrą kuchnię, wina i przyjazne podejście do najmłodszych. 
Jednocześnie wręczono nam "blachę" potwierdzającą przynależność do tej elitarnej organizacji, którą z dumą zawiesiliśmy na budynku.

W Tarnowie rozpoczął się Festiwal Sztuki ArtFest im. Bogusława Wojtowicza 2015. W uroczystej inauguracji wydarzenia, która odbyła się piątek w Centrum Sztuki Mościce, uczestniczył m.in. członek Zarządu Leszek Zegzda. Całe wydarzenie  odbywa się pod honorowym patronatem marszałka Województwa Małopolskiego.

Jedno z najważniejszych wydarzeń roku w polskiej turystyce, o ile nie najważniejsze. Tak twierdziło wielu uczestników trzydniowego Forum Regionalnych i Lokalnych Organizacji Turystycznych, które obradowało od 16 do 18 listopada.

Młode wina Świętomarcińskie oraz tradycyjne dania z gęsiny to zachęta do udziału w ostatnim, czwartkowym wieczorze dionizyjskim w Cristal Parku organizowanym w ramach Gildii Dobrego Smaku. Zapraszamy! 12 listopada, godz. 19.00

 

Zapraszamy na kolejny, dionizyjski wieczór. Tym razem rozgrzeje nas klimat Portugalii w Restauracji Kasyno. Podczas wieczoru degustacja wspaniałych win oraz niepowtarzalnych dań kuchni portugalskiej. 

Dwa tysiące flag czeka na mieszkańców Tarnowa, którzy wezmą udział w tegorocznej akcji „Flaga na samochód”. Jutro, 30 października, od godziny 9 rusza 14. edycja tej akcji. 

W dniu 8 listopada 2015r. zapraszam na Inauguracyjną wycieczkę Tarnowskiego Klubu 80 Rowerów. Start z tarnowskiego rynku o godz. 9:00. Udajemy się w kierunku lasów wierzchosławickich gdzie zrobimy rundkę po ścieżce przyrodniczej. Do przejechania dystans ok. 40km w tempie spacerowym. Powrót do Tarnowa ok. godz. 13:00

W czwartek, 29 października o godz. 19 w Restauracji Hotelu "Pod Dębem" w ramach IV Wielkich Tarnowskich Dionizji, odbędzie się prelekcja wraz z degustacją win z najbardziej "winiarskich" krajów świata oraz ich topowych, najbardziej znanych win.

Z winem przez świat? Dlaczego nie! Na tą niezwykłą, winiarską podróż dookoła świata zaprasza Restauracja Hotelu "Pod Dębem" w kolejny dionizyjski czwartek, godz. 19.00.