Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Tradycyjnie w Wielką Środę ulicami Tarnowa przejdzie Droga Krzyżowa. Nabożeństwo rozpocznie się 23 marca o godz. 20.00 na tarnowskim Rynku.

Już dzisiaj bardzo gorąco zapraszamy na Tarnowski Jarmark Świąteczny organizowany w dniach 19 - 22 grudnia! 

Chanuka to żydowskie święto, trwające osiem dni, na pamiątkę cudownego wydarzenia, jakie miało miejsce podczas powstania Machabeuszów w II wieku przed naszą erą. W Tarnowie, po kilkudziesięcioletniej przerwie spotkanie chanukowe odbyło się w 2001 roku. W tym roku zaplanowano je 9 grudnia o godzinie 17.00. Na spotkanie pod bimą zapraszają Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Komitet Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej oraz Fundacja Antyschematy 2. 

Zapalenie chanukowej świeczki zapowiedzieli organizatorzy trzeciej odsłony Święta Chanuki w Tarnowie. Uroczystość odbędzie się pod tarnowską Bimą w środę, 9 grudnia. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 17.00.

Tradycyjny barszcz czy kiełbasa z musztardą limonkową? W piątek dowiemy się czy tarnowianie postawią na tradycję czy raczej na finezję. Centrum Handlowe Świt organizuje akcję „Świąteczny Smak Tarnowa”. Poza konkursami oraz atrakcjami dla dzieci i dorosłych, będzie także tysiąc porcji karpia do rozdania.

W Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów „Miejsce przyjazne maluchom” w 10 jubileuszowej edycji akcji. Wśród 49 laureatów spoza samego Krakowa znalazło się również Tarnowskie Centrum Informacji. Akcja „Miejsce przyjazne maluchom” po raz pierwszy zorganizowana została w 2006 roku i obejmowała tylko Kraków, natomiast w 2012 r. została rozszerzona o całą Małopolskę.

Dwór Prezydencki otrzymał certyfikat jakości HeritageHotels.pl . Organizacji zrzeszającej hotele historyczne o najwyższej jakości usług. Otrzymaliśmy wyróżnienie za dobrą kuchnię, wina i przyjazne podejście do najmłodszych. 
Jednocześnie wręczono nam "blachę" potwierdzającą przynależność do tej elitarnej organizacji, którą z dumą zawiesiliśmy na budynku.

W Tarnowie rozpoczął się Festiwal Sztuki ArtFest im. Bogusława Wojtowicza 2015. W uroczystej inauguracji wydarzenia, która odbyła się piątek w Centrum Sztuki Mościce, uczestniczył m.in. członek Zarządu Leszek Zegzda. Całe wydarzenie  odbywa się pod honorowym patronatem marszałka Województwa Małopolskiego.

Jedno z najważniejszych wydarzeń roku w polskiej turystyce, o ile nie najważniejsze. Tak twierdziło wielu uczestników trzydniowego Forum Regionalnych i Lokalnych Organizacji Turystycznych, które obradowało od 16 do 18 listopada.

Młode wina Świętomarcińskie oraz tradycyjne dania z gęsiny to zachęta do udziału w ostatnim, czwartkowym wieczorze dionizyjskim w Cristal Parku organizowanym w ramach Gildii Dobrego Smaku. Zapraszamy! 12 listopada, godz. 19.00

 

Archiwalne