Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Już po raz drugi z Tarnowa wystartował szosowy wyścig kolarski Tour de Pologne – najbardziej prestiżowa polska impreza sportowa, z wieloletnią tradycją. To właśnie w mieście pod Górą Św. Marcina rozpoczęła się trasa jednego z etapów siedemdziesiątego pierwszego wyścigu. W wyścigu jedzie wiele gwiazd, jest on wyjątkowy przede wszystkim ze względu na udział zwycięzcy dwóch, ważnych etapów górskich w Pirenejach zakończonego niedawno Tour de France, Rafała Majki z podkrakowskich Zegartowic. Etap Tarnów – Katowice liczy dokładnie 236 km

5 medali i 5 nominacji do udziału w Mistrzostwach Europy 2014 w Wielkiej Brytanii przywiozły tancerki ze Studia Tańca "HONORATA" z XVII Mistrzostw Polski Cheerleaders 15-16 marca 2014 r.

Zarząd Enea Ekstraligi opublikował terminarz rozgrywek w sezonie 2014. Pierwsze żużlowe emocje już w sobotę 12 kwietnia – Unia Tarnów pojedzie na mecz do Zielonej Góry.

Już w jutro (sobota, 30 listopada) uruchomione zostanie sztuczne lodowisko przy ulicy Wojska Polskiego 14. – Zapraszamy wszystkich tarnowian do korzystania z obiektu – mówi dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Edward Rusnarczyk.

Janusz Kołodziej został indywidualnym mistrzem Polski na żużlu! W finale w Tarnowie wyprzedził Krzysztofa Kasprzaka i Macieja Janowskiego. Zawodnik miejscowej Unii po raz trzeci w karierze założył Czapkę Kadyrowa. Wicemistrz świata – Jarosław Hampel – odpadł po rundzie zasadniczej.

Piękny sukces młodziutkiej tarnowianki. Justyna Walaś w Albenie sięgnęła po tytuł mistrzyni świata kadetek w boksie.

Wygraną 50:40 nad Unibaxem Toruń zakończyli żużlowcy Unii Tarnów sezon zasadniczy ligi żużlowej. Ta wygrana zapewniła tarnowianom udział w fazie play off.

Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji uprzejmie informuje, iż z dniem 4 grudnia rozpoczyna eksploatację lodowiska sztucznie mrożonego przy ul. Wojska Polskiego 14.

Gabriela Żmuda ze złotym medalem

W dniach 5-10 listopada br. w Haungshan w Chinach odbyły się V Mistrzostwa Świata Wushu Tradycyjnego. Mistrzynią Świata została Gabriela Żmuda, zawodniczka Tarnowskiej Szkoły Kung Fu Vo Thuat Thanh Quyen.

W związku z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej EURO 2012 redakcja TEMI, z inicjatywy władz i działaczy MKS Tarnovia, przypomniała największy dotychczasowy piłkarski sukces klubu MKS Tarnovia w jego stuletniej historii, ale jednocześnie sukces całej tarnowskiej piłki nożnej, jakim był udział piłkarskiej drużyny Tarnovii w rozgrywkach I ligi w 1948 roku.

Archiwalne