Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W pobliżu Parku Sanguszków, na jednym z budynków widnieje mural przedstawiający „Opiekuna Dworowego”

Hetman Jan Tarnowski był autorem najwybitniejszego dzieła piśmiennictwa wojskowego XVI wieku?

Miesięcznik „Tarnow.pl” został uznany za najlepszą gazetę miejską w konkursie Kryształy PR-u organizowanym w ramach Ogólnopolskiej Konferencji PR w Samorządzie i Administracji Państwowej w Krakowie. Do 13 edycji konkursu zgłoszono kilkadziesiąt tytułów z całej Polski.

Założona w 2007 roku grupa Hungarica opublikowała właśnie swój nowy klip, który jest upamiętnieniem wspólnej historii narodu polskiego i węgierskiego. Zobaczcie!

29 września 1927 roku książe Roman Sanguszko ofiarowuje Marszałkowi Piłsudskiemu pełnej krwi ogiera ze swojej stadniny w Tarnowie. Ogier zastąpił słynną kasztankę.

O tym miejscu mało kto z mieszkańców Tarnowa wie. Kiedyś robotnicza kolonia na obrzeżach miasta, dziś klimatyczna uliczka z blisko 100-letnimi domami niemal w centrum miasta. Ul. Reja na osiedlu Kolejowym. Jeszcze zamieszkana przez kilka osób, ale tym domom (podobnie jak na sąsiedniej ulicy Prusa) grozi likwidacja. Może uda się nam uratować to miejsce i powstanie tu skansen?

Kościółek drewniany „na Burku” w przeszłości był przenoszony. Pierwszy raz w XV w. gdy przeniesiono go z miejsca gdzie obecnie stoi katedra i 400 lat później przesunięto go kilka metrów od potoku Wątok.

Nieopodal katedry, w sąsiedztwie Domu Mikołajowskiego legioniści mieli swoją siedzibę?

Największy małopolski drewniany kościółek znajduje się w regionie tarnowskim?

Hotele prześcigają się w atrakcjach, jakie przygotowują dla swoich gości. Coraz więcej powstaje resortów, które swoją ofertą wypełniają czas i angażują ich mieszkańców do najróżniejszych aktywności.