Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Serca, serduszka, roześmiane amorki – do Święta Zakochanych coraz bliżej.

Tarnów is a Polish city in the Małopolska Province that is too often overshadowed by the province’s capital, the world-famous Kraków. Understandably, this is why many tourists neglect pretty Tarnów, some even unaware of its very existence. Tarnów sits under the radar yet deserves to be seen. For the intrepid tourist, this list contains some interesting things to check out, a true reward for your decision to venture here.

Rozwój regionalny. Nowy plan zagospodarowania przestrzennego województwa zakłada aktywizację nowych obszarów turystycznych miasta regionalne: Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim i Chrzanów, Nowy Targ i Zakopane mają być głównym czynnikiem rozwojowym Małopolski. To najważniejsze założenie nowego „Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Małopolskiego”. Jego projekt jest już gotowy, najprawdopodobniej w tym miesiącu uchwali go sejmik…

Niech zabije nowe serce Tarnowa – pod takim hasłem zorganizowano kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o Tarnowie”. Rozmawiano na temat koncepcji zagospodarowania terenu Owintaru i okolicy.

Projekt jest wart ponad 20 milionów złotych, więcej niż pół ma pokryć dofinansowanie związane z rewitalizacją miasta. Centrum artystyczne ma stanąć przy Wałowej 25. W związku z tym planowane jest też odsłonięcie przy tej okazji półbaszty.

Takiej wystawy jeszcze w Polsce nie było. W Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach powstanie stała ekspozycja multimedialna, która przedstawiać ma twórczość najważniejszych kompozytorów polskich XX i XXI wieku.

Jedyna w Polsce działająca wieża ciśnień, popularna tarnowska "bania" wzbudza zainteresowanie jako ogromny słup reklamowy. Niemal 40-letnia, ponad trzydziestometrowej wysokości konstrukcja górująca nad blokami osiedla Jasna w Tarnowie jest atrakcyjnym reklamowo, z daleka widocznym punktem.

Ponad 21 mln zł przeznaczą władze Tarnowa na projekty związane z rewitalizacją centrum miasta. Miasto pozyskało na ten cel ponad 13,5 mln zł unijnego dofinansowania. Prace remontowe będą prowadzone w obrębie zabytkowego rynku i na przyległych do niego ulicach.

…Jako pozytywny przykład wykorzystania zabytkowego tramwaju radny Róg podaje Tarnów. - To miasto o podobnych tradycjach tramwajowych co Bydgoszcz. 

Kraków, Wrocław, Gdańsk – utarło się, że to jedne z ładniejszych miejsc w Polsce. Ale nie tym razem. Japońskie Stowarzyszenie Biur Podróży za najbardziej urzekające miejsce w naszym kraju uznało… maleńką wieś w Małopolsce.

Archiwalne