Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Trzy figury polskich władców będą wkrótce atrakcją osiedla Koszyckiego w Tarnowie. Ufundowali je z własnych funduszy działacze rady osiedla.

W Tarnowie znajduje się fontanna z układem słonecznym?

W Katalonii jest plac nazwany imieniem tarnowianina?

Kościółek drewniany „na Burku” w przeszłości był przenoszony. Pierwszy raz w XV w. gdy przeniesiono go z miejsca gdzie obecnie stoi katedra i 400 lat później przesunięto go kilka metrów od potoku Wątok.

Zdjęcie Tadeusza Koniarza wyróżnione nagrodą Adobe Stock.

W Tarnowie powstał Prawosławny Punkt Duszpasterski. Nabożeństwa odprawiane są co niedzielę, o 8.00 rano, w kaplicy Kościoła Polskokatolickiego przy ulicy Bernardyńskiej 24. - Nasz Kościół żyje i rozwija się – mówi biskup Paisjusz, ordynariusz Prawosławnej Diecezji Przemysko – Gorlickiej, który erygował Prawosławny Punkt Duszpasterski swoim dekretem.

Street View to jedna z najpopularniejszych funkcji Map Google. Dzięki niej możemy wirtualnie podróżować po świecie, oglądając miejsca na zdjęciach panoramicznych z perspektywy przechodnia. Samochody Street View w najbliższych dniach ponownie wyjadą na ulice polskich miast. Zawitają także do Małopolski!

Prawie 200 kominiarzy z całej Polski przemaszerowało ulicami Tarnowa. W mieście świętowali obchody Dnia Kominiarza, który przypada 4 maja. Fot. Paweł Topolski.

Pasażerowie coraz częściej zabierają ze sobą w podróż zwierzęta - najczęściej są to psy i koty. Kraków Airport to pierwszy port lotniczy w Polsce, który wprowadził udogodnienia dla czworonogów.

88 lat temu w Tarnowie ukazał się I numer „Tygodnika Żydowskiego?