Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W najnowszym, kwietniowym numerze magazynu pokładowego PKP Intercity „W podróży” ukazał się artykuł o Tarnowie.

Formacje cheerleaders ze Studia Tańca "Honorata" zdobyły 7 medali na Mistrzostwach Polski Cheerleaders w Jezierzycach koło Słupska. Zawody były także eliminacjami do tegorocznych Mistrzostw Europy.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, w najbliższą sobotę, 31 marca, rusza wiosenne dekorowanie miasta. Ozdobione zostaną główne ciągi komunikacyjne oraz tarnowski rynek.

Poznaniacy mają pyry z gzikiem, Ślązacy kluski z modrą kapustą i roladami, wiedeńczycy sznycle, a tarnowianie? "Gazeta Tarnowska" wspólnie z kulinarnym portalem internetowym Cosnazab.tv rusza na poszukiwanie lokalnych specjałów. Nieoceniona będzie przy tym pomoc naszych Czytelników. Podzielcie się swoimi przepisami na potrawy, które są charakterystyczne właśnie dla naszej, tarnowskiej kuchni.

Po raz kolejny, Tarnów został laureatem prestiżowego tytułu przyznawanego przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski. Tym razem, gremium doceniło tarnowski samorząd za rewitalizację Placu Rybnego i żydowskiej Bimy. Okolicznościowy dyplom, odebrał w Krakowie prezydent Tarnowa, Ryszard Ścigała. Przypomnijmy, najcieplejsze polskie miasto otrzymało dotychczas tytuł „Lidera Małopolski” m.in. za budowę Parku Wodnego, stworzenie Tarnowskiego Centrum Kształcenia Praktycznego czy też Forum Inwestycyjne.

Czy wiesz co symbolizują węzły na sznurze Bernardyna? Czy wiesz kto był fundatorem klasztoru Bernardynów w Tarnowie? Czy wiesz skąd się wzięła legenda o tajemniczym tunelu łączącym zamek z miastem?

Od czwartku 23 czerwca rozpoczynają się tegoroczne wakacje, które potrwają do 31 sierpnia 2011 r. W komunikacji miejskiej w Tarnowie, wzorem lat ubiegłych, w tym okresie obowiązywać będą rozkłady wakacyjne.

Prawidłowej odpowiedzi w VI edycji konkursu udzielił Pan Ireneusz Piekorz z Wilna.

Panu Ireneuszowi gratulujemy i zapraszamy do Tarnowa.

Archiwalne