Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Dziś 683. rocznica lokacji Tarnowa. Tradycyjnie już po raz szósty urodziny miasta zostaną zainaugurowane na Rynku słodką imprezą z udziałem maluchów ze wszystkich tarnowskich przedszkoli.
Obchody rozpoczną się o 11.30 pod pomnikiem Władysława Łokietka. To z tego miejsca na Rynek uda się barwny korowód postaci historycznych, z samym królem oraz hetmanem Janem Tarnowskim na czele.

Organizowane corocznie od 1966 roku Targi Turystyczne ITB w Berlinie co roku gromadzą tłumy ludzi związanych z turystyką, zainteresowanych rozwojem i pogłębianiem relacji biznesowych oraz na bieżąco śledzących trendy w branży. Delegacji z Małopolski odwiedzającej targi przewodniczy członek Zarządu Jacek Krupa. Obecni są również: radny województwa i prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Leszek Zegzda oraz dyrektor Departamentu Turystyki, Sportu i Promocji UMWM Elżbieta Kantor.

Przybyło katolików w diecezji tarnowskiej. W 2012 r. więcej było też chrztów niż pogrzebów– wynika z najnowszych danych Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Ankieta przygotowana dla Stolicy Apostolskiej przynosi ponadto informacje o życiu religijnym w diecezji.

Tarnowskie restauracje, które wyraziły chęć uczestnictwa w obchodach związanych z Dniem Przyjaźni Polsko Węgierskiej, zapraszają, oferując specjalnie przygotowane na tą okazję menu potraw węgierskich oraz inne atrakcje związane z tematyką węgierską.

Archiwalne