Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Mieszkańcy Tarnowa i okolic wezmą udział w Drodze Krzyżowej ulicami miasta. Odbędzie się w Wielką Środę. Zmieni się jednak trasa.

Dołącz do zespołu Korony Pogórzy i Krainy Podkowca. 

Wystawa "Świat zmysłów" to ciekawa ekspozycja interaktywna. Ponad 30 stanowisk prezentuje najprzeróżniejsze zagadki i ciekawostki związane z działaniem podstawowych zmysłów człowieka: wzroku, słuchu, węchu, smaku i dotyku. 

W terminie od dnia 17 lutego do dnia 3 marca 2017 roku w województwie odbędą się konsultacje społeczne dotyczące projektu nowego Regulaminu Budżetu Obywatelskiego Małopolski

Żadnemu dziecku nie jest obcy taniec. Ale czy każde dziecko ma szansę wziąć udział w bajkowym turnieju Trolli? Dzięki animowanemu filmowi„Trolle” taka szansa jest w zasięgu wszystkich dzieci. Każdy poczuje ducha tanecznej zabawy.

Zapraszamy w niedzielę 22 stycznia od godz. 12.00 do 18.00, Galeria Tarnovia (ul. Krakowska 149)

Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie oraz Tarnowski Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego zapraszają na sesje popularno-naukową.

Spod katedry wyruszyła dzisiaj, 17 sierpnia, 34. Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Pątnicy mają do pokonania ok. 230 kilometrów. Na Jasną Górę dotrą po dziewięciu dniach wędrówki 25 sierpnia. Szacowana liczba uczestników to ok. 7 tys. osób. 

Trwające w Tarnowie Forum Gospodarcze Polonii Świata zgromadziło dzisiaj, 22 lipca, niemal 130 gości z 23 krajów. Jak podkreślają jego uczestnicy, tego typu impreza jest okazją do nawiązania bezpośrednich, międzynarodowych kontaktów biznesowych. Aby w przyszłości ten kontakt ułatwić, podpisano porozumienie o współpracy między Polską Izbą Przemysłowo – Handlową a Polish American Builders Association. 

W Sanktuarium Matki Boskiej Tuchowskiej trwa Wielki Odpust Tuchowski. Jest to miejsce, którego rokrocznie przybywa tysiące pielgrzymów z Polski i ze świata, aby u stóp Matki wypraszać łaski i dziękować za te dotychczas otrzymane. Dziś pielgrzymują tam emeryci, renciści, żołnierze i kombatanci, a także grupy modlitewne Ojca Pio. Jak będą wyglądały wtorkowe obchody, o tym o. Bogusław Augustowski, kustosz Sanktuarium.

Od dziś, 16 czerwca, w foyer tarnowskiego teatru można oglądać wystawę prac projektowych studentów Politechniki Krakowskiej biorących udział w konkursie. Prace koncepcyjne dotyczyły trzech budynków użyteczności publicznej w Tarnowie. Podczas wernisażu wręczono nagrody i przyznano wyróżnienia. 

Archiwalne