Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Trwające w Tarnowie Forum Gospodarcze Polonii Świata zgromadziło dzisiaj, 22 lipca, niemal 130 gości z 23 krajów. Jak podkreślają jego uczestnicy, tego typu impreza jest okazją do nawiązania bezpośrednich, międzynarodowych kontaktów biznesowych. Aby w przyszłości ten kontakt ułatwić, podpisano porozumienie o współpracy między Polską Izbą Przemysłowo – Handlową a Polish American Builders Association. 

W Sanktuarium Matki Boskiej Tuchowskiej trwa Wielki Odpust Tuchowski. Jest to miejsce, którego rokrocznie przybywa tysiące pielgrzymów z Polski i ze świata, aby u stóp Matki wypraszać łaski i dziękować za te dotychczas otrzymane. Dziś pielgrzymują tam emeryci, renciści, żołnierze i kombatanci, a także grupy modlitewne Ojca Pio. Jak będą wyglądały wtorkowe obchody, o tym o. Bogusław Augustowski, kustosz Sanktuarium.

Od dziś, 16 czerwca, w foyer tarnowskiego teatru można oglądać wystawę prac projektowych studentów Politechniki Krakowskiej biorących udział w konkursie. Prace koncepcyjne dotyczyły trzech budynków użyteczności publicznej w Tarnowie. Podczas wernisażu wręczono nagrody i przyznano wyróżnienia. 

Tradycyjnie w Wielką Środę ulicami Tarnowa przejdzie Droga Krzyżowa. Nabożeństwo rozpocznie się 23 marca o godz. 20.00 na tarnowskim Rynku.

Już dzisiaj bardzo gorąco zapraszamy na Tarnowski Jarmark Świąteczny organizowany w dniach 19 - 22 grudnia! 

Chanuka to żydowskie święto, trwające osiem dni, na pamiątkę cudownego wydarzenia, jakie miało miejsce podczas powstania Machabeuszów w II wieku przed naszą erą. W Tarnowie, po kilkudziesięcioletniej przerwie spotkanie chanukowe odbyło się w 2001 roku. W tym roku zaplanowano je 9 grudnia o godzinie 17.00. Na spotkanie pod bimą zapraszają Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Komitet Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej oraz Fundacja Antyschematy 2. 

Zapalenie chanukowej świeczki zapowiedzieli organizatorzy trzeciej odsłony Święta Chanuki w Tarnowie. Uroczystość odbędzie się pod tarnowską Bimą w środę, 9 grudnia. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 17.00.

Tradycyjny barszcz czy kiełbasa z musztardą limonkową? W piątek dowiemy się czy tarnowianie postawią na tradycję czy raczej na finezję. Centrum Handlowe Świt organizuje akcję „Świąteczny Smak Tarnowa”. Poza konkursami oraz atrakcjami dla dzieci i dorosłych, będzie także tysiąc porcji karpia do rozdania.

W Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów „Miejsce przyjazne maluchom” w 10 jubileuszowej edycji akcji. Wśród 49 laureatów spoza samego Krakowa znalazło się również Tarnowskie Centrum Informacji. Akcja „Miejsce przyjazne maluchom” po raz pierwszy zorganizowana została w 2006 roku i obejmowała tylko Kraków, natomiast w 2012 r. została rozszerzona o całą Małopolskę.

Dwór Prezydencki otrzymał certyfikat jakości HeritageHotels.pl . Organizacji zrzeszającej hotele historyczne o najwyższej jakości usług. Otrzymaliśmy wyróżnienie za dobrą kuchnię, wina i przyjazne podejście do najmłodszych. 
Jednocześnie wręczono nam "blachę" potwierdzającą przynależność do tej elitarnej organizacji, którą z dumą zawiesiliśmy na budynku.