Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Linie lotnicze flydubai ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich rozpoczęły codzienne bezpośrednie połączenia pomiędzy Krakowem i Dubajem. Jest to pierwsze połączenie lotnicze stolicy Małopolski z krajami Zatoki Perskiej. 

Chcesz mieć wpływ na to, jak będą wyglądać nowe pociągi Województwa Małopolskiego? Masz pomysł na dodatkowe udogodnienia, które sprawią, że Twoja podróż będzie bardziej przyjemna i komfortowa? Zaproponuj wyposażenie taboru kolejowego. Na Twoje pomysły i sugestie czekamy do 30 marca.

Od najbliższej niedzieli, codziennie przez 5 godzin, zamykany będzie ruch pociągów na odcinku między Krakowem Głównym a Podłężem. Część pociągów skróci swoje trasy, pozostałe będą jeździły objazdami.

Melomani i turyści zyskali wreszcie wygodny dojazd do Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Do tej pory do jedynej zachowanej posiadłości Ignacego Jana Paderewskiego na świecie prowadziła prowizoryczna, nieutwardzona droga z wertepami, a jesienią także błotem i kałużami. Ale to już przeszłość. Po latach starań centrum oraz powiatu tarnowskiego za 2 miliony 400 tysięcy złotych powstała nowa droga i most.

Dwie oferty zostały złożone w przetargu na wykonanie 50 elektronicznych tablic świetlnych, podających realny czas przyjazdu autobusów. Taka tablica od listopada 2016 roku działa na przystanku autobusowym przy ulicy Mickiewicza. - Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kolejne pojawią się już we wrześniu – zapowiada Krzysztof Kluza, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Komunikacji.

Znakomite wieści płyną do nas z krakowskiego lotniska. Jak informują na swoim fanpage’u, Ryanair planuje jeszcze w tym roku uruchomić nowy kierunek lotów, którym będzie jeden z krajów na Bliskim Wschodzie.

Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO, podpisały umowę na dostawę nowoczesnych terminali mobilnych wraz z serwisem i akcesoriami. Dzięki wymianie terminali pasażerowie zyskają możliwość płatności kartą przy zakupie biletów u obsługi pociągu.

Na trasie Tarnów-Dąbrowa Tarnowska-Gręboszów (kierunek Zalipie) zmiana rozkładu jazdy od 10 grudnia 2017 r.

Na polski rynek wchodzi tania linia lotnicza ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich – flydubai. Wiadomo już, że pierwszą trasą z naszego kraju będzie połączenie z Krakowa do Dubaju.

Ukraine International Airlines uruchomi bezpośrednie połączenie pomiędzy Krakowem a Kijowem.

Archiwalne