Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Po raz siódmy w Tarnowie spotkają się piloci holówek i szybowców z całego kraju podczas Ogólnopolskich Zawodów Modeli Szybowców Dużej Skali. W tym roku będzie rekordowa ilość zawodników. Po raz pierwszy mają też przyjechać reprezentanci Czech. Nowością będzie konkurencja latania "na bramki" i oczywiście nie zabraknie  latania termicznego.

Podczas piątkowych zawodów będzie można nie tylko złowić świeże okazy, ale też wygrać kolację dla dwojga. Rozpoczęcie sezonu wędkarskiego i grillowego organizuje Karczma Dolina Pstrąga. 

Wiemy już jak pracować będą obiekty sportowe Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w okresie Wielkanocy. Warto sprawdzić i skorzystać z oferty, szczególnie gdy pofolgujemy sobie z żurkiem, mazurkami, czy innymi wielkanocnymi frykasami.

Dzięki aktywnie prowadzonej akcji Przez zabawę do bezpieczeństwa sport kartingowy jest dostepny dla każdego, zrodziła się nowa moda na karting

W ubiegłym sezonie o tej porze pagórki pod Tarnowem były jeszcze zielone. Miłośnicy narciarstwa przez całą zimę mieli niewiele okazji do skorzystania z ośrodków działających w regionie. Wszystko wskazuje jednak, że tym razem pogoda i warunki śniegowe dopiszą. Wczoraj stok w Siemiechowie pokrywała już miejscami kilkunastocentymetrowa warstwa białego puchu z armatek.

Tor do jazdy na rolkach, boisko do buli i ścieżki biegowe na zboczu Góry św. Marcina są już prawie gotowe. Jeszcze w tym roku biegacze znajdą tam 3,5-kilometrową trasę, która docelowy wydłuży się do 7 km. Będzie to też miejsce do spacerów z kijkami i 500 - metrowy tor do jazdy na rolkach.

Prawie pół tysiąca osób walczyło w Tarnowie o "Buławę Jana Hetmana Tarnowskiego". Główna rywalizacja to bieg na dystansie 10 km. Krótsza trasa liczyła 2,5 km, a ta dla najmłodszych - 1 km.

Żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów świętują zdobycie brązowego medalu. Choć apetyty były większe, to w finale pocieszenia tarnowianie okazali się lepsi od zielonogórskiej ekipy SPAR Falubazu Zielona Góra, pokonując ją 63:27.

Setki kilometrów tras biegowych oraz zjazdowych, ośrodki sportów zimowych i wypoczynku z Polski i ze Słowacji, bogata oferta ośrodków SPA&Wellness oraz urokliwe apartamenty w zaciszu górskich okolic, wystawa niezwykłych zdjęć - portretów muskulatury polskich skoczków narciarskich autorstwa Ewy Bilan-Stoch.

Początek jesieni tradycyjnie oznacza "wysyp" imprez rekreacyjnych. Coś dla siebie znajdą m.in. amatorzy biegania oraz jazdy rowerowej. Czas zatem najwyższy zrobić coś dla swojego ciała i zaplanować aktywność. Najlepiej całą rodziną.

Archiwalne