Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Mural przy Wałowej w Tarnowie to dopiero początek. Miasto może się promować przez znanych tarnowian – sugerują członkowie Rady Osiedla Starówka. Z ich inicjatywy pełną parą ruszyły właśnie prace na elewacji budynku przy pomniku generała Józefa Bema.

Google wprowadza nową funkcjonalność do swoich map. Pojawi się w nich zakładka "pytania i odpowiedzi" na temat konkretnych miejsc.

O Perle Renesansu po hiszpańsku.

W wieku 94 lat zmarł na Kubie Zygmunt Sobolewski, jeden z czterech ostatnich żyjących byłych więźniów pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz - poinformował PAP Adam Cyra z Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Przy ulicy Wałowej, na ścianie budynku stojącego obok pomnika generała Józefa Bema powstanie mural przedstawiający fragment „Panoramy Siedmiogrodzkiej”. Koszt przedsięwzięcia wynieść ma 25 tysięcy złotych. Prace rozpoczną się na początku września.

Wyprodukowali teledysk dla piosenki, w której śpiewa członek legendarnego zespołu 2Paca - The Outlawz. Autorami tego nagrania są tarnowianie - bracia Mateusz Kijak i Krystian Kijak z zespołu Nowa Epopeja Cru. Za muzykę odpowiada Abonive, polski producent na stałe mieszkający w Hiszpanii.

Relacja blogerów z Hiszpanii - pobyt w Dworku Prezydenckim w Zgłobicach.

Rokrocznie Tarnów odwiedza kilkaset tysięcy turystów z kraju i zagranicy. Poza krajanami najczęściej przyjeżdżają Europejczycy, a ostatnio odwiedzają nas goście z Japonii i Chin oraz innych egzotycznych miejsc.  Nie tylko podziwiają zabytki, ale także doceniają gościnność tarnowian.

Tarnowscy policjanci tego lata po raz pierwszy wsiedli na służbowe dwa kółka. W weekendy i ciepłe dni patrolują przede wszystkim stawy i kąpieliska w gminie Radłów i Wierzchosławice, a także ścieżkę rowerową VeloDunajec. Ma to być nie tylko zdrowszy, ale skuteczniejszy sposób dotarcia do trudno dostępnych dla radiowozu miejsc. Na policjantów szczególnie liczą sąsiedzi ścieżki, narzekający na nielegalnie jeżdżące tam motocykle, a nawet samochody.

W USA dodatkowe opłaty w hotelach, które nie są ujęte w ramach rezerwacji, są prawdziwą plagą. W Polsce hotelarze też zaczynają eksperymentować z tą praktyką, nie zawsze w pełni uczciwie.